Slávia UKSlávia UK

Majstrvovský titul družstva Žien - Patent na úspech


(25. 5. 2016)

Na našich palubovkách neprehrali od 16. apríla 2015, z 36-zápasovej série dosiahli v tejto extraligovej sezóne 32 víťazstiev. O jedno menej ako v sezóne 1997/98 vtedajší tím Slávie UK či v sezóne 2005/06 Senica, ktoré taktiež získali majstrovský titul bez jedinej prehry. Volejbalistky Slávie Ekonomická univerzita Bratislava s vekovým priemerom 19,2 roka v sobotu uzavreli treťou finálovou výhrou s Kežmarkom vôbec jednu z najúspešnejších sezón v histórii. Na svojom konte majú po 9 federálnych 16. titul majsteriek Slovenska, 12. prvenstvo v Slovenskom pohári a 9. double.

Zdá sa, že po tejto sezóne by ste si mali dať patentovať úspech, nemyslíte? - opýtali sme sa trénera slávistiek Martina Hančíka.
"Je to úžasné, čo sme dokázali! Nie je to iba o tom, že sme domácu sezónu odohrali bez prehry, ale s akým družstvom sme to dokázali. Vstupovali sme do nej bez troch najskúsenejších hráčok Kuciakovej, Mitrengovej a Rákošovej. V útoku i na bloku sme hľadali líderky a museli ich zastúpiť nové hráčky. Mikšíková, Szabóová či Candráková vedeli, že musia hrať. Pred sezónou sme nemali veľké oči. Mysleli sme na to, aby nám to vôbec vyšlo na finále. Vieme, ako sa – ešte aj počas rozbehnutej sezóny – posilnili súperi."

Napriek tomu vaše mladé družstvo zvládlo sezónu suverénne, v základnej časti vyhralo všetkých 24 zápasov. Kedy ste si začali pripúšťať myšlienky, že by ste ju odohrali bez jedinej prehry?
"Ťažko sa s takým niečím dalo kalkulovať, tie najťažšie zápasy nás iba čakali. Play-off je zradné. Rátali sme, že cez Prešov prejdeme, ale vedeli sme, že po ňom prídu série s 1. BVK a Kežmarkom. O to fantastickejšie to vyzerá."

V trojzápasovej semifinálovej i finálovej sérii ste prehrali zhodne po dva sety. Ktorá bola náročnejšia?
"S 1. Bratislavským volejbalovým klubom to bola pre nás výborná príprava, absolútne nás preveril. Za dlhé roky, čo som v Slávii, to bol pre nás najkvalitnejší semifinálový súper. Chytil formu a hral od zápasu k zápasu lepšie."

V histórii slovenskej extraligy ste tretím tímom, ktorý ju vyhral bez jediného zakopnutia. Môžete to porovnať?  
"To je dosť ťažko porovnateľné, pretože Slávia UK i Senica vtedy mali nabité tímy cudzinkami a skúsenými staršími hráčkami. Nám v tejto sezóne neraz vytrhovala tŕň z päty iba pätnásťročná Fričová, či o rok staršia Šepeľová."

V ére slovenskej extraligy ste sa so štyrmi majstrovskými titulmi stali vôbec najúspešnejším trénerom v klube, keď ste o jeden ušli Petrášovi a Ferulíkovi.
"Som veľmi rád, že som to dokázal. Je to pre mňa česť trénovať v Slávii EU a aj to, že som to dokázal pod vedením môjho otca a prezidenta klubu Vladimíra Hančíka."

V roku 2008 ste uspeli proti ŠG Nitra, v roku 2013 proti Doprastavu, vlani proti Spišskej Novej Vsi a teraz proti Kežmarku. Každé finále ste hrali proti inému súperovi, čím bolo vynímočné toto posledné?
"Všetko je to o tom, s akými hráčkami ste to dokázali. Teraz sme mali vekovo najmladší káder, až na Kosekovú dievčatá v seniorskej reprezentácii veľmi nefungovali. Veľká vďaka patrí aj môjmu asistentovi Michalovi Matušovi, ktorý sa počas celej sezóny veľmi obetoval. Okrem klubu by som sa ešte chcel poďakovať aj vedeniu Ekonomickej univerzity v Bratislave, obzvlášť jej prorektorovi profesorovi Rudolfovi Sivákovi. Univerzita nám pomáha a vytvára podmienky, bez ktorých by sme oveľa ťažšie fungovali."

Vlani ste majstrovský titul získali vonku na Spiši, teraz doma. Ktoré oslavy sú lepšie?
"Musím povedať, že cesta zo Spišskej Novej Vsi bola fantastická, ale keďže si šoférujeme sami, niektorí sa museli obetovať a vynahradili si to až v Bratislave. Rovnako ako vlani sme boli s dievčatami v nočných uliciach, ja som končil okolo tretej a ony určite potiahli ešte dlhšie. Keď získate titul doma, tak ho hneď môžete osláviť s tými, čo vám fandili celú sezónu. Na finále diváci chodia stále, ale nepamätám si takú skvelú atmosféru, akú som aj zásluhou súperových fanúšikov zažil teraz."

Kapitánka Barbora Koseková avizovala, že v novej sezóne by chcela pokračovať v kariére v zahraničí. Vy zostanete?
"Ja každý rok hovorím, že odchádzam. Sezóna býva aj pre mňa psychicky náročná, veľakrát trpia ľudia okolo mňa, takže uvidíme. Vieme, že ´Baša´ chce ísť vonku. Zaslúži si to, odviedla kus roboty. Pracujeme už na tom, aby sme mali za ňu adekvátnu náhradu. Premiérovo bola v tejto sezóne kapitánkou v seniorskom tíme a zhostila sa tejto úlohy veľmi dobre. Vlani sme mali výborný a fantastický kolektív, ktorý bol tento rok možno ešte o niečo lepší. Aj vďaka tomu dosiahli to, čo sme dosiahli."

Nedá sa prehliadnuť, že počas zápasov na lavičke neobsedíte a intenzívne ich prežívate pri ihrisku...
"Ani si neviete predstaviť, ako ma po tom každé ráno bolia kolená. Počas zápasov som pod tlakom aj ja, snažím sa žiť s družstvom."

MAJSTROVSKÁ CHÉMIA
(podľa kapitánky Barbory Kosekovej)

PRACANTKA - fúha, to je veľmi ťažké povedať, ale asi Fričová, je mladučká, ide jej, vidieť, že maká poctivo na každom tréningu
KÁVIČKÁRKA - jednoznačne trio ja, Reháková a Szabóová, my tri si radi posedíme na kávičke
JEDÁČKA - Mikšíková a Šepeľová, zjedia všetko, čo sa im postaví do cesty
ZABÁVAČKA - Mikšíková, Šepeľová a Doležajová, to je jedno, či je to v šatni alebo v autobuse, všade ich je počuť
TELEFONISTKA - nad všetkými víťazí Candráková
MANEKÝNKA - parádia sa viaceré, ale asi vyhráva opäť Candráková, manekýnka je však aj Hudecová
FLEGMATIČKA - Sikelová a ja veľmi neriešime, čo netreba
CHODÍ NESKORO - Mikšíkovej a Candrákovej sa podarí prispieť do klubovej pokladničky, ale aspoň máme teraz za čo oslavovať
FRFĽOŠKA - ja a Sikelová, v rámci tréningu určite
(luc)

ZASLÚŽILI SA O TITUL

1 KAROLÍNA FRIČOVÁ (2000/177, SMEČIARKA)
2 ZUZANA ŠEPEĽOVÁ (1999/181, SMEČIARKA)
3 ROMANA HUDECOVÁ (1993/177. SMEČIARKA)
6 BARBORA KOSEKOVÁ (1994/179. NAHRÁVAČKA)
7 MICHAELA CANDRÁKOVÁ (1996/182, BLOKÁRKA)
9  MONIKA DOLEŽAJOVÁ (1995/175, LIBERKA)
10 TERÉZIA WIDERMAN (1988/182, BLOKÁRKA)
11  MONIKA ZAMECOVÁ (1995/166, NAHRÁVAČKA)
12  VALENTÍNA SIKELOVÁ (1995/178, LIBERKA)
13  LUCIA MIKŠÍKOVÁ (1997/179, SMEČIARKA)
14  SANDRA SZABÓOVÁ (1996/190, BLOKÁRKA)
16  NIKOLA PIŠTĚLÁKOVÁ (1994/181, UNIVERZÁLKA)
17  MIROSLAVA REHÁKOVÁ (1994/180, SMEČIARKA)

Prezident: VLADIMÍR HANČÍK, tréner: MARTIN HANČÍK, asistent: MICHAL MATUŠOV, fyzioterapeuti: PETER KOLLÁR a DUŠAN BUKOVÁC, štatistik: PAVOL NEMEC.

 


Venujte nám

 2%

 

 

Z histórie ženského volejbalu v Slávii UK Bratislava
V Slávii UK sa volejbal organizuje od roku 1953. Najskôr pod hlavičkou VŠ Bratislava, neskôr pod názvom Slávia Univerzita Komenského Bratislava. Od jeho založenia je vysokoškolským klubom. Je najúspešnejším ženským volejbalovým klubom na Slovensku, ako aj veľmi uznávaným a úspešným klubom v celej Európe.
Viac

 

 

 

Fotogaléria

Linky

Ekonomická univerzita Bratislava
www.euba.sk

Medzinárodná Volejbalová Federácia
www.fivb.org

Konfederácia Európskeho Volejbalu
www.cev.lu

Stredoeurópska Volejbalová Zónová Asociácia
www.mevza.org

Slovenská Volejbalová Federácia





www.svf.sk

Slovak Sport TV
www.slovaksport.tv

TVCOM
www.tvcom.cz

Volejbal.sk
www.volejbal.sk

Volejbalový Klub Polície
www.volleyball.sk

Mikasa
www.mikasasport.sk

 

 

 

 

 

 

 

Volejbalová akadémia Zdenka Haníka
www.hanikvolleyball.cz

 

Český Volejbalový Svaz
www.cvf.cz

Ministerstvo Školstva
www.minedu.sk

Slovenská Asociácia Univerzitného Športu
www.saus.sk

Slovenská Asociácia Športu na Školách
www.sass.sk

 

© 2005 Slávia UK. SpracovanĂ© v redakÄŤnom systĂ©me SwiftSite spoloÄŤnosti ELET systems. [počet návštev: 1056255, dnes je: 20. apríl 2024, 00:16]