Slávia EU prehrala v 3.zápase doma s Doprastavom 1:3 a nevyužila prvý majstrovský mečbal.

(20. 4. 2013)

Slávia EU  prehrala v 3.zápase doma s Doprastavom 1:3 a nevyužila prvý majstrovský mečbal.
13.4.2013

Naše družstvo pred zaplnenou halou Mladosť  pri účasti ministra zahraničných vecí pána Lajčáka s manželkou a reprezentačného trénera Čadu, doma nevyužilo majstrovský mečbal a po  nervóznom a slabom výkone v prvých dvoch setoch prehralo 1:3. Veľkou mierou prispel tomu aj hlavný rozhodca Sarka, ktorý problematickými posúdeniami dvojdotykov na našej strane sa prezentoval  od začiatku „dôležito“  pričom jeho verdikty počas celého zápasu proti nášmu družstvu boli necitlivé a často chybné. Jeho výkon bol nepresný, neobjektívny a veľkému finále vôbec neprospel. Nášmu družstvu najmä v prvých troch setoch poškodil.

Slávia EU Bratislava - Doprastav Bratislava 1:3 (-14, -19, 16, -22) - v sérii 2:1
Zápas trval: 105 minút. Rozhodovali: M. Sarka a Juráček, 700 divákov.
Slávia EU: Smataníková 3, Golitková 9, Kóšová 13, Kuciaková 8, Salanciová 2, Herelová 7, libero Hinzellerová (Mitrengová 0, Rákošová 0, Snopková 0, Pištěláková 6). Tréner: M. Hančík.
Doprastav: B. Koseková 0, Stankovianska 18, Crkoňová 8, Drobňáková 5, Pencová 12, Hunter, libero Nikmonová (Ovečková 0, Abrhámová 5, Jelínková 0, Skálová 0). Tréner: M. Rojko.

1.se:t

Začiatok zápasu sa našim dievčatám vôbec nevydaril. Doprastav sa ujal vedenia a pri servise Stankovianskej viedol už 7:2. Naše hráčky kontrovali a znížila na 5:7. Doprastaváčky však hrali veľmi koncentrovane s minimom chýb s výborne hrajúcou Američankopu Hunterovou.  Zvýšili stav na 10:6. Potom blokom bodovala Drobňáková, naša  Kóšová smečovala do autu a prehrávali sme už 9:14 ! Naše hráčky sa nemohli uchytiť, čo doprastaváčky využívali a hrali vo veľkej  pohode. V ďalšom priebehu ešte zvýšili náskok na 17:11. Dokonca Crkoňovej esom na servise  sme prehrávali  o 9 bodov - 20:11! Prvý set bol stratený. Prehrali sme hladko 14:25.

2.set:

Žiaľ ani druhý set sme nezačali dobre. Našim hráčkam sa nedarilo a Doprastav pokračoval v dobrom výkone aj v úvode druhého setu.  Výborne podával a vyhrával 4:1. Potom zabrala na servise Kóšová a postupne sme vyrovnali na 4:4. Na prvom technickom timeote však Doprastav znovu vyhrával 8:6. Koncentrovanou hrou si udržiaval stále  náskok, naše družstvo zle prihrávalo a  po dvoch esách Stankovianskej  doprastaváčky viedli už 14:10. V ďalšom priebehu  zvýšili náskok na 17:11 podobe ako v prvom sete. Našim hráčkam sa stále nedarilo úspešnými zákrokmi chytiť, Zle sme blokovali a neúčinne útočili.  Nepriaznivý stav sme sa pokúšali zmeniť striedaniami, znížili sme síce niekoľkými bodmi, ale  náskok súpera bol stále veľký. Doprastav v závere vyhrával 20:14. Potom však Herelová výborným servisom narobila Doprastavu problémy a Kóšová blokom znížila na 17:20. Siahali sme aj na ďalší bod, ale dlhú výmenu ukončila Hunterová. Smeč bol síce v aute, ale čiaroví rozhodca ukázal dnu. Naše hráčky reklamovali aut, ale neúspešne. Ani v koncovke sa nám nepodarili výrazný náskok znížiť  a tak druhý set sme prehrali 19:25. Doprastav sa ujal vedenia v zápase  2:0!

3.set:

Začiatok tretieho setu sme už zabrali a viedli  3:0 . Doprastav si zobral oddychový čas. Bodová séria našich hráčok však pokračovala a Pištěláková pekným útokom po čiare zvýšila na 5:0. Po chybe Doprastavu  bolo už 6:0. Doprastav vymenil nahrávačku a prišla Jelínková. Pri servise Crkoňovej  sme začali zle prihrávať neúčinne útočiť a zrazu nastal  neskutočný obrat, keď zo 6:0 Doprastav točil na 8:6 vo svoj prospech. Naše hráčky sa však  nevzdali. Zlepšenou hrou  vyrovnali na 9:9 a boj pokračoval. Hral sa veľmi pekný volejbal a diváci v zaplnenej hale Mladosť sa mali na čo pozerať.  Naše družstvo výborne bránilo v poli, kde vynikala najmä Mirka Kuciaková s Hinzellerovou. Po servise Herelovej sme sa dostali do trháku a Kóšová parádnym blokom zvýšila na 17:12. Ďalej sme vyhrávali, dokonca  o sedem bodov 19:12 a mierili konečne za ziskom setu a obratu v zápase. Doprastavu sme v koncovke nedovolili sa chytiť a  do konca setu získal už len dva body. Za stavu 24:16  set ukončila servisom  Kóšová na 25:16. Znížili sme stav zápasu na 1:2.

4.set:

Začiatok setu nám znovu nevyšiel. Prehrávali sme pri podaní Stankovianskej 1:4. Ale naše hráčky bojovali a náskok súperiek zlikvidovali -4:4. V ďalšom priebehu po výbornej hre a úspešnej sérií  podaní Kóšovej, počas ktorej dala dve esá, sme otočila na 8:4 ! Doprastav potom znížil na 9:10 a mohol aj vyrovnať, ale Pencovej útok stredom skončil v aute. Zápas mal fantastickú úroveň, obe družstvá bojovali  a zápas bol veľmi emociálny. Naše hráčky pridali body a upravili na 12:9. Zlým príjmom podania sme si nepripravili  úspešné útoky a pri servise Abrhámovej dokonca dvomi esami Doprastav otočil na 14:13. Na druhom technickom timeoute prehrávalo naše družstvo 14:16.  Ohromnou bojovnosťou najmä v poli  (Kuciaková) sme vyrovnali na16:16 a od toho stavu sa bodovalo po bode, Stav bol vyrovnaný až do 20:20. Koncovka setu bol však pre nás nepriaznivá.  Abrhámová stredom dostala svoj tím do vedenia 21:20. Potom Mirka  Kuciaková smečovala do autu a doprastaváčky získali dvojbodový náskok  22:20. Po našom oddychovom čase dala Abrhámová zo servisu eso a bolo žiaľ 20:23. My sme bodovali na 21:23 , ale to bolo žiaľ všetko. Prvý mečbal mal Doprastav zásluhou Stankovianskej - 24:21. Zápas ukončila úspešným útokom Crkoňová. Doprastav vyhral  25:22 a celý duel 3:1 a tak znížil stav finálovej série na 1:2

Najviac bodujúce hráčky (štatistika data volley):

Kóšová 13 b., Golitková 9 b., Kuciaková 8 b., Herelová 7 b., Pištěláková 6 b.

4.zápas  je na programe v stredu 17. apríla o 17:00 v hale PKO.

2%

© 2005 Slávia UK. SpracovanĂ© v redakÄŤnom systĂ©me SwiftSite spoloÄŤnosti ELET systems. [počet návštev: 1051877, dnes je: 28. marec 2024, 16:00]