Víťazstvom Slávie EU v 2. finálovom zápase v PKO nad Doprastavom 3:0 sme získali majstrovský mečbal.

(20. 4. 2013)

Víťazstvom Slávie EU  v 2. finálovom zápase v PKO nad Doprastavom 3:0 sme získali majstrovský mečbal.
10.4.2013

Po prvom víťaznom zápase čakal našich trénerov a hráčky dôležitý zápas v PKO. Psychickou výhodou pre naše družstvo bolo, že v ostatnom zápase MRVZY sme zvíťazili a v PKO sa nášmu družstvu v poslednom čase hrá dobre. Pred zaplnenou halou, kde naše dievčatá, podobne ako minulú sezónu vo finále prišli povzbudiť študentky z gymnázia v Galante učiteľa a nášho priateľa Tibora Bagiho, sa rozpútal boj nielen na palubovke, ale aj medzi našimi divákmi a divákmi Doprastavu (mládež z Bilíkovej). Zápas naše družstvo psychicky i herne zvládlo a prekvapujúco až nečakane hladko zvíťazilo 3:0.

Doprastav Bratislava - Slávia EU Bratislava 0:3 (-23, -22, -20)
Zápas trval: 78  minút. Rozhodovali: Juráček a Schimpl, 500 divákov.
Doprastav: B. Koseková 4, Stankovianska 15, Crkoňová 2, Drobňáková 6, Hunter 6, Pencová 6, libero Nikmonová (Ovečková 0, Abrhámová 4, Skálová 0, Jelínková 0). Tréner: M. Rojko.
Slávia EU: Smataníková 3, Golitková 9, Kuciaková 5, E. Salanciová 7, Kóšová 13, Herelová 5, libero Hinzellerová (Pištěláková 3, Snopková 0, Mtrengová 1). Tréner: M. Hančík.

1.set:

Naše družstvo začalo v základnej zostave. Prvý set začali lepšie naše hráčky. Viedli sme v úvode 3:1, ale domáce volejbalistky pri servise americkej legionárky Hunterovej otočili skóre na 8:4 vo svoj prospech. Naše družstvo kontrovalo. Herelová esom a Kóšová útokom znížili na 7:8. Potom však doprastaváčky získali pri servise kapitánky Pencovej sériu bodov a za stavu 12:7 pre Doprastav náš tréner vyžiadal timeout. Naše útočníčky sa veľmi ťažko presadzovali v útoku lebo Doprastav dobre podával aj bránil. Postupne sme však náskok Doprastavu po  ich viacerých chybách stiahli na jeden bod a prehrávali už len 14:15. Na zvrat to však ešte nestačilo, pretože Doprastav opäť zvýšil svoj náskok na 14:17 a neskôr o štyri body - 19:15. Zápas bol v týchto chvíľach ako na hojdačke. Viacerými dobrými zásahmi na sieti a v obrane sme sa opäť dostali do hry. Kóšová znížila na 18:19. Doprastav bodoval na 20:18.  Potom ešte Pencová servisom cez pásku získala šťastný bod a súperky získali trojbodový  náskok - 21:18. naše hráčky však v koncovke zabrali, dvoma bodmi po účinnom servise a chybe Američanky Hunterovej sme vyrovnali na 21:21. Doprastav si zobral timeout, ale po ňom  prišiel výborný servis Pištělákovej vzápätí blok Kóšovej a otočili sme na  22:21. Následne nezvládli doprastávačky rozohru – 23:21 a  Pištěláková servisom dala eso a získali sme tri setbaly - 24:21! Doprastav sa však nevzdal a dvoma dobrými servismi Ovečkovej si pripravili protiútok a znížil na 23:24.   Ovečková však ďalší servis dala do autu prvý set sme vyhrali 25:23. Trval 27 minút.

Striedania: Snopková za Golitkovú a Pištěláková za Smataníkovú (14:17, vrátili sa za 24:22), Mitrengová za Salanciovú (18:21, späť za 24:23).

2.set:

Naša základná zostava sa nemenila. V úvod e setu sme dvam bodmi vyhrávali 2:0. Potom však doprastaváčky nielen vyrovnali, ale išli do vedenia 4:3  a 6:4. Aj v ďalšom priebehu sme prehrávali - 8:5, 9:7 a 10:8. Naše dievčatá bojovali a podarilo sa im vyrovnať stav na 10:10 a boj pokračoval. Prvý raz do vedenia sme sa dostali po ese Salanciovej 14:13. Doprastav však otočil na 15:14. Potom však Herelová zablokovala domáci útok, následne Stankovianska smečovala do autu naše družstvo viedlo o tri body - 18:15. V ďalšom priebehu koncovky sme nedali šancu súperkám a zvýšili na 23:18 !  Doprastav bodoval  na 19:23 , my sme si zobrali prvý timeout. Po  bloku Crkoňovej Doprastav ďalej znížil na 20:23 a bodoval aj ďalej - 21:23.  Po druhom timeoute  Pištěláková bodovala ulievkou a získali sme prvý setbal. Doprastav ho zásluhou Hunterovej odvrátil, lenže potom útokom zaznamenala bod Salanciová a druhý set sme vyhrali 25:22 a dostal do vedenia v zápase 2:0. Set trval 30 minút.

Striedania: Mitrengová za Herelovú (23:18), Pištěláková za Smataníkovú a Snopková za Golitkovú (23:20, vrátili sa za 24:22).

3.set:

Aj do tretieho setu sme nastúpili v základnej zostave. Úvod bol od začiatku vyrovnaný (1:1,2:2,3:3, 4:4, 5:5) Potom malo mierne navrch  naše družstvo.Po skvelej obrane Hinellerovej a následnom útoku Salanciovej sme išli do štvorbodového vedenia - 10:6. Doprastav však dobre bránil a po jeho timeoute kontrami znížil zo 6:10 na 9:10. Doprastav bojoval, ale aj robil chyby a postupne sme viedli 15:12. Na druhom technickom timeoute naše hráčky viedli 16:14. Doprastav po bloku Hunterovej znížil na 16:17 a stále boli v hre. O to viac, keď dlhú výmenu zakončila Salanciová do autu a bolo vyrovnané 17:17! Aj v ďalšom priebehu bolo vyrované – 19:19. Naše družstvo získalo kľúčový brejk v koncovke (21:19).  Pištěláková bodovala esom cez pásku na 22:19  a Kóšová z kontry upravila na 23:19.  Doprastav získal ešte jeden bod na 20:23, my sme bodovali a získali mečbal 24:20. Po servise striedajúcej Mitrengovej  sme set dokončili na 25:20 a zápas vyhrali 3:0! Set trval: 27 minút.

Striedania: Pištěláková za Smataníkovú a Snopkopvá za Golitkovú (17:16, vrátili sa za 23:20), Mitrengová za Salanciovú (24:20).

Najviac bodujúce hráčky (data volley):

Kóšová 13 b., Golitková 9 b., Salanciová 7 b., Kuciaková  5 b., Herelová 5 b.

Tretí zápas finále  hrá naše družstvo v Mladosti v sobotu 13.4. o 17. h.

2%

© 2005 Slávia UK. SpracovanĂ© v redakÄŤnom systĂ©me SwiftSite spoloÄŤnosti ELET systems. [počet návštev: 1056138, dnes je: 19. apríl 2024, 01:13]