Slávia EU v prvom finálovom zápase vyhrala nad Doprastavom 3:1 a v sérii sa ujala vedenia 1:0.

(8. 4. 2013)

Slávia EU  v prvom finálovom zápase vyhrala nad Doprastavom 3:1 a v sérii sa ujala vedenia 1:0.
5.4.2013

Očakávaná finálová séria s Doprastavom začala v našej hale Mladosť  lebo si to naše družstvo vybojovalo umiestnením pred Doprastavom v MEVZE. Pred plnou halou Mladosť sa začal boj o majstra, v ktorom obe družstvá nastúpili v plných zostavách. Od začiatku do konca videlo asi 500 divákov v búrlivej atmosfére špičkový ženský volejbal s dlhými výmenami a obrovskou bojovnosťou hráčok na oboch stranách. Dule sledoval aj minister zahraničných vecí SR Miroslav Lajčák s hovorcom Borisom Grendelom. Obidve družstvá boli na finále maximálne koncentrované a motivované. Naše hráčky vydretým víťazstvom nad mestským rivalom urobili prvý  krok v sérii hranej na tri víťazné zápasy..

Slávia EU Bratislava – Doprastav Bratislava 3:1 (-23, 21, 18, 21) - stav série 1:0
95 min, rozhodovali: Bajči a Sarka, 500 divákov.
Slávia: Smataníková 3, Golitková 19, Kuciaková 17, E. Salanciová 16, Kóšová 13, Herelová 8, libero Hinzellerová (Pištěláková 0, Snopková 0, Mitrengová 3, Rákošová 0). Tréner: M. Hančík.
Doprastav: B. Koseková 1, Stankovianska 4, Crkoňová 17, Drobňáková 1, Hunter 19, Pencová 16, libero Nikmonová (Skálová 1, Doležajová 0, Abrhámová 2, Ovečková 1). Tréner: M. Rojko.

1.set:

Naše družstvo začalo v základnej zostave. Prvý set začali lepšie doprastaváčky, ktorým sa daril útočný servis, nerobili chyby a naše hráčky slabo podávali.  Napriek získanou prvého bodu išiel súper do vedenia  4:1 a 6:2. Naše hráčky však potom zapli viacerými úspešnými blokmi a protiútokom znížili na 5:6. Na prvom technickom tajme viedol Doprastav 8:6 a neskôr 14:11. Naše dievčatá pri dobrom podaní Kóšovej znížili na 14:16. Dvojbodový náskok si  Doprastav udržiaval až do 21:19. Zvýšil na 22:20 a získal aj prvý setbal za stavu 24:21. Potom však prišla na podanie Mitrengová, ktorá jedným esom a ďalšími prudkými podaniami sťažila príjem súperkám a znížili sme na rozdiel jedného bodu 23:24! Po ďalšom jej dobrom podaní mali naše hráčky protiútok, zlou nahrávkou si nepripravili útok a súper blokom získal set 25:23. Trval

Striedania:

2.set:

Naša základná zostava sa z prvého setu nemenila. Začiatok setu bol vyrovnaný (2:2). Doprastav sa znovu ako v prvom sete ujal vedenia 4:2 a postupne zvýšil náskok na päť bodov (10:5). Naše družstvo sa nevedelo presadiť útokom v obrane sme hrali však dobre. Po šesťbodovom náskoku Doprastavu začali naše hráčky vďaka Golitkovej , Salanciovej a Kuciakovej náskok súpera znižovať (7:11, 10:12). Doprastav však znovu zvýšil náskok na 16:12. Veľkou bojovnosťou naše hráčky znížili na rozdiel jedného bodu (15:16), vyrovnať sa nám však nepodarilo. Súperky zvýšili náskok na 19:16 a hrozivých 21:18. Potom však prišla naša chvíľa. Výbornými blokmi Kuciakovej proti Pencovej na sieti, bojovnosťou v poli sme stav vyrovnali na 21:21! A to nebolo ešte všetko. Zásluhou útoku Kóšovej sme vyhrávali 22:21. Striedajúca Mitrengová opäť ako v prvom sete dala eso (23:21), ďalej výborne podávala, naše hráčky pridali ďalší bod a získali setbal (24:21). Ten aj hneď sme premenili a získali skoro stratený druhý set v pomere 25:21. Trval

Striedania:

3.set:

Nastúpili sme bez zmeny v zostave. Na začiatku tretieho setu sme  prehrávalo 0:3. Zásluhou Salanciovej sme stav otočili a získali vedenie 4:3. Potom sme náskok výborne hrajúcou Kuciakovou zvýšili na 7:3. V tejto fáze sme výborne podávala Salanciová a hrali sme dobre. Doprastav však znížil na 6:8. Potom však znovu dobre podávala Kuciaková a stav sme zvýšili na rozdiel 5 bodov (12:7). V ďalšom priebehu sme mali hru v rukách a zvýšili  náskok na 18:12. Doprastaváčky bojovali, ale stačili znížiť len na 20:16. Koncovku naše hráčky uhrali v pohode, súperkám dovolili získať len dva body a tak set vyhrali 25:18. Trval

Striedania:

4.set:

Opäť sme nastúpili v základnej zostave a opäť nám nevyšiel úvod setu. Prehrávali sme 0:3, 0:5. Nepomohol ani tajmaut a prehrávali sme už 1:7 ! Potom však naše hráčky začali znovu zaberať. Pri podaní Kóšovej sme znížili na 5:7 a po blokoch Golitkovej a Herelovej sme stav vyrovnali 8:8. Pokračovali sme v dobrej hre a vyhrávali 12:9. Pri výborne podávajúcej Kuciakovej sme náskok zvýšili  na 15:9. Potom naše hráčky nevyužili viaceré protiútoky,  Doprastaváčky sa nevzdávali a postupne znížili na rozdiel troch bodov 13:16. Štyrmi bodmi sme však nedovolili súperkám znížiť a vyhrávali 20:16. Zdalo sa všetko jasné. Prvé chybné podanie striedajúcej Mitrengovej v zápase naštartoval Doprastav, pri podaní Crkoňovej urobili naše prijímajúce hráčky dve chyby a vyrovnal na 20:20! Výborným servisom však kontrovala Golitková a získali sme dvojbodový náskok 22:20. Doprastav síce získal ešte bod, ale výborným jednoručným blokom Salanciovej proti Pencovej sme získali mečbal. Znovu úspešným blokom sme bodovali na 25:21 a získali dôležité prvé víťazstvo nad nebezpečným súperom. Set trval

Striedania:

Najviac bodujúce hráčky (data volley):

Golitková 19 b Kuciaková  17 b., Salanciová 16 b. Kóšová 13 b., Herelová 8 b.

Druhý zápas finále  hrá naše družstvo v PKO v stredu 10.4. o 17. h.

2%

© 2005 Slávia UK. SpracovanĂ© v redakÄŤnom systĂ©me SwiftSite spoloÄŤnosti ELET systems. [počet návštev: 1057366, dnes je: 24. apríl 2024, 18:10]