Slávistky zvíťazili aj v treťom zápase ½ finále play-off doma nad UKF Nitra 3:0 a postúpili do finále.

(29. 3. 2013)

Naše družstvo podľa predpokladov zvíťazilo aj v treťom semifinálovom zápase  nad  UKF Nitra a postúpilo už 2O. krát do finále extraligy žien. Mladé ambiciózne družstvo z Nitry už ani psychicky na naše družstvo nestačilo, navyše hrali bez smečiarky Štrbovej, ktorá si lieči koleno. Okrem vyrovnaného začiatku prvého a tretieho setu zvíťazili naše dievčatá bez veľkých problémov, keď nastúpili aj viaceré náhradníčky.

Slávia EU Bratislava - Volley project UKF Nitra 3:0 (14, 13, 20) - konečný výsledok série: 3:0
68 min, rozhodovali: Sarka, Szász, 250 divákov.
Slávia EU: Herelová 9, Snopková 4, Salanciová 12, Kóšová 9, Golitková 7, Kuciaková 3 (liberka Hinzellerová, Mitrengová 8, Smataníková, Rákošová 3, Pištěláková 2, Čontofalská). Tréner: M. Hančík.
UKF: D. Hradecká 3, Kukučková 4, Frindtová 3, Richweissová 7, Ružbaská 8, Stümpelová 7 (liberka L. Hradecká, Grulišová 1, Rudyová 2)

1.set:

Naše družstvo nastúpilo v tradičnej základnej zostave s nahrávačkou Snopkovou. Začiatok setu bol vyrovnaný, ale Nitra viedla 7:5. Potom naše hráčky zlepšili obranu aj na sieti  a vyhrávali 13:10. Naše hráčky zlepšili na príjme podania, bloku a začali dominovať na sieti útokom. Náskok sme zvýšili na 18:12 a 20:14. Od tohto stravu aj koncovku zvládli bez problémov a vyhrali prvý set 25:14. Trval 22 minút.

Striedania: Pištěláková za Snopkovú a Smataníková za Golitkovú (20:14), Rákošová za Herelovú (23:14)

2.set:

Do druhého setu sme nastúpili s Pištělákovou, ktorá nahradila Golitkovú a hrala dobre. Tento set naše hráčky vyhrávali od začiatku do konca. Lepšie prihrávali, a útočili. Viedli sme 4:2 a 5:2. Za tohot stavu vystriedala zranenú Kuciakovú (pohmoždený ukazovák) Mitrengová a hrala až do konca setu a zápasu dobre. Postupne sme náskok zvýšili na 6:3, 9:3, 11:5  a až na rozdiel 10 – 12 bodov (16:6 a 21:11).  Aj v záverečnú fázu setu sme hrali koncentrovane, dobre podávali a blokovali a set vyhrali ešte výraznejším spôsobom ako prvý 25:13. Trval len 20 minút.

Striedania: Mitrengová za Kuciakovú (5:2), Rákošová za Kóšovú (19:8) Smataníková, Čontofalská za Herelovú (20:8) za Snopkovú (21:11).

3.set: Nastúpili sme s dvoma zmenami oproti druhému setu. Pištelákovú nahradila Golitková a Snopkovú na nahrávvke Smataníková.

Tretí set bol z našej strany najkomplikovanejší. Strata koncentrácie u našich hráčok znamenala vednie Nitry 4:1, 5:2, 6:3. Vyrovnali sme až pri stave 7:7. Napriek ešte jednobodovému vedeniu Nitry 8:7 sme však postupne prebrali iniciatívu a vybudovali mierny náskok 14:10. Súperky však vyrovnali na 14:14. Neskôr sme pridali dva body a bolo 16:14. Opäť však prišlo z našej strany k nevyužitiu viacerých protiútokov a Nitranky troma bodmi sa dostali do vedenia 17:16. Po vyrovnaní na 17:17 sme len postupne získavali dvojbodový náskok 19:17 a 20:18.  Koncovka bola už plne v réžii našich hráčok. Dobrými blokmi a obranou v poli (Hinzellerová) sme zvýšili náskok na 21:18, 23:19 a set dohrali do konca a zvíťazili 25:20. Trval 26 minút.

Striedania: Pišteláková za Smataníkovú a Snopková za Golitkovú (16:17), vrátili sa za 23:19).

Najviac bodujúce hráčky (data volley):

Salanciová 12 b. (Ú:9,Po:2,B:1), Herelová 9 b. (Ú:8,B:1), Kóšová 8 b.(Ú:2,B:6), Golitková 7 b.(Ú:5,Po:1,B:1).

Prvý finálový zápas  hrá naše družstvo doma v piatok 5.4.2013 o 16.30 hod.

2%

© 2005 Slávia UK. SpracovanĂ© v redakÄŤnom systĂ©me SwiftSite spoloÄŤnosti ELET systems. [počet návštev: 1056152, dnes je: 19. apríl 2024, 03:40]