Víťazstvom 3:0 nad UKF v Nitre v druhom ½ finále play-off v Nitre je naše družstvo krok od finále.

(24. 3. 2013)

Víťazstvom 3:0 nad UKF v Nitre v druhom ½  finále play-off v Nitre je naše družstvo krok od finále.

23.3.2013

Naše družstvo žien v druhom zápase ½ finále play-off v Nitre zvíťazilo tým istým skóre ako v prvom 3:0. Na súperovej pôde to bol zápas ťažší než doma, čo hovoria aj skóre jednotlivých setov. A to aj napriek tomu, že pre zranenie oddychovala najlepšia hráčka Nitry Andrea Štrbová. Našim dievčatám tak chýba posledný krok doma v stredu pred postupom do finále.

VOLLEY project UKF Nitra - Slávia EU Bratislava 0:3 (-22, -20, -18) - výsledok  série 0:2
UKF:  D.Hradecká 3, Richweissová 9, Kukučková 10, Frindtová 4, Stümpelová 3, Ružbaská 11, libero L. Hradecká (Grulišová 4, Mikulajová 2, Hunčárová 0). Tréner: Ľ. Červeň.
Slávia EU:  Smataníková 1, Golitková 9, Kuciaková 6, E. Salanciová 10, Kóšová 16, Herelová 5, libero
Hinzellerová (Mitrengová 1, Snopková 1, Rákošová 0, Pištěláková 8). Tréner: M. Hančík

1.set:

Nastúpili sme v tradičnej základnej zostave so smečiarkami Kuciakovou so Salanciovou, blokárkami Kóšovou s Herelovou, Golitkovou ,nahrávačkou Smataníkovou a liberkou Hinzellerovou. Ako v Bratislave bol začiatok vyrovnaný do stavu 3:3. Postupne sme začali preberať iniciatívu aviedli 6:4,9:6,12:5,14:6. Po dvojitom striedaní prišlo v našom družstve k slabšej koncentrácii a mladé Nitranky začali náskok sťahovať  (11:20,16:20,18:21 a v koncovke až na rozdiel dvoch bodov 21:23. Záver setu si však naše dievčatá ustrážili a vyhrali 25:22. Set trval 24 minút.

Striedania: Pištěláková za Smataníkovú a Snopková za Golitkovú (14:6), vrátili sa za 20:16. Rákošová za Kóšovú (20:13), vrátila sa za 21:18.

2.set:

Druhý set sme začali s rovnakou základnou zostavou než v prvom. Začiatok mal podobný priebeh. Po vyrovnanom 2:2 sme začali získavať náskok 4:2, 7:3 a 9:4. Nitranky potom znížili troma bodmi na 7:9. Znovu sme zvýšili náskok na 11:8 a 13:9 16:10, 17:12, 19:13 a 20:15. Opäť prišlo k nášmu zaváhaniu a súperky postupne dotiahli na 20:22. Po oddychovom čase sme však Nitranky nepustili už k bodu a vyhrali 25:20. Set trval 26 minút.

Striedania: Mitrengová za Salanciovú (8:7), vrátila sa za 22:20.

3.set . Opäť sme nastúpili základnej zostave. Nitranky na začiatku tohto setu hrali dobre a viedli 4:3 a 6:4, 8:7, 9:8, 10:9, 12:10 a 14:12. Našim hráčkam sa podarilo vyrovnať až za stavu 16:16. Od tohto stavu išlo naše družstvo do vedenia 21:17 a 23:18. V koncovke nedovolili už súperkám získať bod a tak sme vyhrali 25:18 a celkove bez straty setu 3:0. Set trval 23 minút..

Striedania: Mitrengová za Salanciovú (23:18).

Najviac bodujúce hráčky (naša štatistika):

Kóšová 18 b. (Ú:14,Po:2,B:2), Salanciová 11 b. (Ú:9,B:2), Golitková 10b.(Ú:5,Po:1,B:4), Herelová 7 b.(Ú:5,B:2),

Pištěláková 7 b.(Ú:6, B:1).

Najbližšie hrá naše družstvo tretí semifinálový zápas s UKF Nitra v stredu 27.3.2013 doma o 17.00 hod.

2%

© 2005 Slávia UK. SpracovanĂ© v redakÄŤnom systĂ©me SwiftSite spoloÄŤnosti ELET systems. [počet návštev: 1056153, dnes je: 19. apríl 2024, 03:42]