Slávistky zvíťazili nad COP Nitra v prvom zápase štvrťfinále play-off 3:0.

(7. 3. 2013)

Slávistky zvíťazili  v prvom zápase ¼ finále play-off doma nad COP Nitra 3:0.

06. 03. 2013

Družstvo žien nastúpilo v prvom zápase ¼ finále play-off v predohrávanom termíne pre účasť družstva na Final Four v Maribore (9.-10. 3.2013) . Zápas proti mladým hráčkam Nitry mal rozdielny priebeh. Prvé dva sety naše hráčky zvládli bez problémov s jasným výsledkom. Tretí set však bol vyrovnaný a naše dievčatá ho vyhrali až v záverečnej koncovke. Nehrala pre chorobu Golitková.

Slávia EU Bratislava - COP Nitra 3:0 (15, 15, 23) - stav série 1:0
77 min, rozhodovali: Viktoríni-Lisá a Pivarček, 100 divákov.
Slávia EU: Smataníková 0, Pištěláková 5, Kuciaková 11, E. Salanciová 2, Kóšová 10, Herelová 13, libero Hinzellerová (Mitrengová 0, Snopková 2, Rákošová 1, Čontofalská 0). Tréner: M. Hančík.
COP: Začková 4, Hudecová 13, Šipková 4, Kmecová 3, Bibková 9, Grolmusová 11,  libero Pisarčíková (Kočišová 0, Budáčová 0, Písečná 1, Poláčková 0). Tréner: T. Varga.

1.set:

Po vyrovnanom začiatku 2:2 si naše hráčky získali  náskok 9:2, 10:3. Darili si im bloky a servis. Hráčky Nitry sa však osmelili a začali hrať nebojácne na servise a útoku. Nepriaznivý stav znížili na 12:14. Od tohto stavu naše družstvo opäť zabralo a set doviedlo do konca bez problémov, keď súperám dovolili získať už len bod. Set sme vyhrali 25:15 a trval 21 minút.

Striedania: Mitrengová za Kóšovú (23:15).

2.set:

Podobný príbeh mal aj druhý set. Od začiatku si naše družstvo získalo náskok a pri prvom technickom tajme sme viedli 8:4, neskôr 10:4 a 14:5. Súperky sme držali blokom na sieti a dobre sme podávali. Tak ako v prvom sete však vlastnými chybami prišlo  k zaváhaniu (nedarilo sa Salanciovej na príjme a útoku) a súper viac razy bodoval. Znížil na 11:18 a 14:22. V koncovke uhral len jeden bod a naše družstvo zvíťazilo tak ako v prvom 25:15. Set trval 23 minút.

Striedania: Mitrengová za Salanciovú (15:5), Rákošová za Kóšovú ((17:6) a Čontofalská za Pištělákovú (24:14).

3.set: Ako už často, prišlo z naše strany v treťom sete k slabšej koncentrácii našich hráčok a tým viacerým chybám v hre. Súperky z Nitry sa rozohrali, tvrdo a riskantne podávali a nebáli sa aj tvrdo útočiť. Naše bloky boli deravé a chybovali sme aj na podaní. Súperky z Nitry viedli od začiatku 4:1, 5:3, 8:4, 10:6 a dokonca 14:8 !. Prím z ich družstva hrala Hudecová najmä v útoku. Naše hráčky začali náskok súperiek postupne sťahovať (11:14) ale vyrovnali až pri stave 18:18. Aj potom súper ešte viedol ešte o bod (20:19), ale po vyrovnaní sme v koncovke odskočili na 23:21. Súperky bodovali na 22:23, naše hráčky však ďalším bodom získal mečbal 24:22.Opäť prišlo k nášmu zaváhaniu a Nitrančanky znížili na 23:24. Posledný bod naše družstvo získalo bodom najlepšej našej hráčky Kuciakovej  a tým víťazstvo 25:23 a zápas 3:0. Set trval 27 minút.

Striedania: Mitrengová za Salanciovú (6:11)

Najviac bodujúce hráčky (data volley):

Kuciaková 13 b.(Ú:8,Po:2,B:3), Herelová 9 b.(Ú:6,B:3) 11 b., Kóšová 8 b.(Ú:3,Po:2,B:3).

Najbližšie hrá naše družstvo Final Four v Maribore 9. a 10.3.2013

Odvetný zápas ¼ finále v Nitre v stredu 13.3.

2%

© 2005 Slávia UK. SpracovanĂ© v redakÄŤnom systĂ©me SwiftSite spoloÄŤnosti ELET systems. [počet návštev: 1051865, dnes je: 28. marec 2024, 13:31]