Prehra v poslednom zápase MEL v Linzi 0:3

(23. 2. 2013)

Prehra v poslednom zápase MEL v Linzi 0:3
22.2.2013

V poslednom zápase dlhodobej časti súťaže prehralo naše družstvo až pomerne hladko v Linzi 0:3. Termín zápasu bol presunutý po ukončení dlhodobej súťaže v dôsledku kolízie termínu s finále Slovenského pohára. Už pred týmto zápasom bola jasná štvorica najlepších družstiev súťaže, ktoré postúpili do záverečného final four, ktoré sa uskutoční v Maribore 9.-10.3.2013. Medzi nimi tak ako minulý rok nechýbalo naše družstvo.Naše družstvo odišlo do Linzu bez dvoch kľúčových smečiarok Kuciakovej a Salanciovej. Chýbala aj pre chorobu Čontofalská. Na zápas s Linzom bola nominovaná juniorka Sikelová.

ASKO Steg Linz – Slávia EU  3-0 (19,24,20)

Trvanie zápasu: 74 minút.

Rozhodcovia: Gril a Miklošič (SLO)

1. set:

Základná zostava – Snopková, Mitrengová, Kosová, Pištelaková, Sikelová, Herelová +  Hinzellerová

Priebeh setu: Začiatok setu vyznel pre naše hráčky. Viedli 4:1 a 7:3, 104, 12:7. Od tohto stavu začal Linz náš náskok sťahovať (9:12) a prvý raz sa ujal vedenia 14:13. Potom až do konca setu prebral iniciatívu a viedol 15:13, 18:14 a 20:17. Nepomohol ani náš druhý oddychový čas a v koncovke naše hráčky uhrali len dva body a prehrali 25:19. Set trval 24 minút.

Striedania: Golitková za Snopkovú a Smataníková za Pištělákovú (18:23)

2.set:

Základná zostava: Snopková, Golitková, Košova, Mitrengová, Pištěláková, Herelova + Hinzellerová

Priebeh setu: Aj  na začiatku tohto setu viedlo naše družstvo 4:0 a 5:3. Linz sa znovu začal presadzovať výbornou obranou v poli a protiútokom. Nepriaznivý stav vyrovnal a získal aj náskok 9:5. Naše hráčky zvýšenou bojovnosťou vyrovnali na 9:9. V druhej polovici tohto setu Linz získal šnúru bodov  a viedol 14:9.  Naše hráčky znížili na 10:14, 14:16, 15:17, 18:19 a 21:22. Ujali sa aj vedenia 23:22. Linz vyrovnal 23:23. Naše hráčky znovu bodovali a získali setbal 24:23. Golitkovej však slabým protiútokom sme set neukončili a Linz nielen vyrovnal 24:24, ale dvoma bodmi set vyhral 26:24. Set trval 27 minút.

Striedania: Rákošová za Snopkovú a Smataníková za Golitkovú (16:18), Golitková sa vrátila z 23:22a vrátili sa za

3. set:

Základná zostava: Snopková, Pištéláková, Kóšová, Herelová, Mitrengová, Golitková + Hinzellerová.

Priebeh setu: V tomto sete Linz už viedol od začiatku (2:1, 3:1, 6:3). Šnúrou bodov pri našom servise sme náskok súperiek znížili, vyrovnali a ujali sa aj vedenia 8:6. Neskôr sme viedli  (10:9, 12:10). V ďalšom priebehu bola hra aj stav vyrovnaný (13:13, 14:14, 15:15, 16:16). V závere setu však Linz zvýšil na 20:18 neskôr na 22:18. Nepomohli nám ani dva oddychové časy za 18:20 a 20:22. V koncovke sme stačili získať už len dva body a set sme prehrali 20:25. Set trval 23 minút.

Striedania: Rákošová za Snopkovú a Smataníková za Golitkovú (15:16), vrátili sa za 18:21. Sikelová za Pištělákovú (16:18.

Najviac bodujúce hráčky (naša štatistika):

PIštěláková 12 b. (Ú:8,Po:2,B:2), Golitková 6 b. (Ú:5,B:1), Sikelová 6 b. (Ú:5,B:1).

Najbližší zápas há naše družstvo posledný zápas nadstavby extraligy doma s Pezinkom v sobotu 2.3.

2%

© 2005 Slávia UK. SpracovanĂ© v redakÄŤnom systĂ©me SwiftSite spoloÄŤnosti ELET systems. [počet návštev: 1057527, dnes je: 25. apríl 2024, 08:42]