Slávia EU zvíťazila v Pezinku 3:1 v druhom zápase nadstavbovej súťaže extraligy.

(18. 2. 2013)

Slávia EU zvíťazila v Pezinku 3:1 v druhom zápase nadstavbovej súťaže extraligy.

16.2.2013

V druhom zápase nadstavby extraligy čakal nášho družstva nebezpečný Pezinok v nemenej náročnom prostredí haly Pezinka.

S Pezinkom sa naše družstvo v tohtoročnej extralige ešte nestretlo. V zápase išlo o to, či naše hráčky využijú víťazstvo na konečné 1.miesto v nadstavbovej časti Extraligy. Vzhľadom na stav v tabuľke tejto časti Extraligy mali pred ostatnými súpermi značný náskok.

Podarilo sa. V náročnom zápase sa našim dievčatám napriek zlému úvodnému setu  a dramatickom druhom predsa len presadili lepšou kvalitou hry.

VISTA real Pezinok - Slávia EU Bratislava 1:3 (14, -23, -11, -9)
102 min, rozhodovali: Bajči a Juráček, 100 divákov.
Pezinok: Bujdošová 15, Kostelanská 5, Cagáňová 6, Halmová 2, Povrazníková 10, Hrdá 2, libero Paveleková (Hlavová 0, Fabikovičová 0). Tréner: P. Bernáth.
Slávia EU: Kuciaková 11, E. Salanciová 7, Smataníková 1, Kóšová 9, Herelová 13, Golitková 6, libero Hinzellerová (Mitrengová 1, Snopková 4, Pištěláková 1). Tréner: M. Hančík.

1.set.

Prvý set vyznel jasne pre Pezinčanky. Vychádzalo im najmä riskantné podanie a protiútok. Naše hráčky slabo prihrávali a nemohli sa „chytiť“. Hrou Pezinka boli zaskočené. Pezinčanky viedli od začiatku zápasu 8:3, 10:4, neskôr po najdlhšej výmene zápasu aj 14:8. Pri podaní Halmovej sme prehrávali 11:20 a tento set bol žiaľ pre nás stratený. V závere setu naše dievčatá stačili vysoké vedenie Pezinka už len skorigovať troma bodmi. Prehrali sme vysoko 14:25. Set trval: 23 minút

Striedania:

2. set.

Aj v tomto sete sa ešte naše hráčky trápili. Pezinčanky hrali bez zábran a nebojácne. Naše družstvo sa len pomaly dostávalo do herného  tempa. Napriek zvýšenej snahe našich hráčok aj tento set sme od začiatku prehrávali 4:8, neskôr 5:10. Naše hráčky však začali postupne zaberať najmä preto, že sme sa zlepšovali na prihrávke. V druhej časti setu bol stav ešte pre Pezinok 16:13. V tom čase už hrala na nahrávke  Snopková namiesto Smataníkovej. Začali sme sa presadzovať útokom stredom siete a doskokom.  Naše dievčatá otočili stav 17:16.  Potom bola hra vyrovnaná. Obidve družstvá sa ťahali bod po bode. Viedli sme 21:20. Pezinčanky vyrovnali na 22:22. Dve nepresné akcie Pezinka nám ponúkli prvý setbal. Ten Pezinok ešte odvrátil, ale nie už druhý, keď útok Salanciovej  znamenal víťazstvo v tomto sete 25:23 a vyrovnanie stavu setov na 1:1. Set trval 28 minút.

Striedania:

3.set:

Od začiatku tohto setu sme sa začali už presadzovať . Zlepšili sme razantnosť servisu a na prvom technickom tajme sme viedli 8:3. Náskok sme zvýšili na 10:4 a pri druhom technickom tajme na 16:9. Pezinku sa už tak nedarilo hrať riskantne, chybovali na  prihrávke a útoky neboli účinné Jednoduchšie sme bodovali a definitívne sme prebrali iniciatívu v hre. Naďalej sme náskok zvyšovali až na rozdiel 10 bodov - 21:11. Esom Kóšovej na servise sme set vyhrali 25:11 a tým vedenie v zápase 2:1. Set trval 21 minút.

Striedania:

4.set.:

Aj tento set mal podobný priebeh ako tretí. Ťažili sme z dobrého servisu a protiútoku. Rýchlo sme získali náskok 8:2 a pri druhom technickom tajme až 16:5.  V koncovke už bolo 5:18 a Pezinok definitívne odpadol. K mečbalu sa naše hráčky dostali hostky už za stavu 24:9. Ten následne, zo zóny II, premenila striedajúca Mitrengová, čo znamenalo víťazstvo 25:9 a celkové víťazstvo v stretnutí 3:1. Set trval 19 minút.

Striedania:

Najviac bodujúce hráčky (naša štatistika):

Herelová 12 b. (Ú:9, Po:2, B:1), Kóšová 11 b. (Ú:6, Po:3, B:2), Kuciaková 10 b. (Ú:9, Po:1) Salanciová 10 b. (Ú:9, Po:1), B:2).

Ďalší zápas nadstavbovej časti zohrá naše družstvo v stredu 20.2. o 18.00 h. v Mlynskej doline s Paneurópou.