Slávia UKSlávia UK

Rozhodujúce víťazstvo Slávie EU 3:0 nad Gödöllő na postup do final four MEVZY.

(12. 2. 2013)

Naše družstvo v predposlednom zápase MEVZY 2012/13 nastúpilo doma proti maďarskému TEVA GRC Gödöllő a keď chcelo postúpiť do záverečného final four muselo vyhrať. Stalo sa. Po veľmi dobrom výkone najmä v prvých dvoch setoch a dramatickom treťom sete naše dievčatá zdolali súperky 3:0 a čakali na zápas Doprastavu s Rijekou. Keďže doprastaváčky doma prekvapujúco prehrali, naše družstvo už nemôže Doprastav ani Rijeka predstihnúť. Opäť ako minulú sezónu sme postúpili do final four a treba povedať, že zaslúžene. Od začiatku súťaže sa naše družstvo pohybovalo od 1. do 4.miesta a nikdy nekleslo pod finálovú štvorku.

Slávia Ekonomická univerzita BA - TEVA GRC Gödöllő 3:0 (17,10,22). 68 minút

Rozhodcovia: Kulhanek + Petsche (AUT)

Čiaroví: Jačanin + Jakab ml.

Základná zostava: Salanciová - Kuciaková, Kóšová - Herelová, Smataníková, Golitková a liberka Hinzellerová (striedali: Snopková, Pištěláková, Mitrengová, Rákošová).

1.set:

Nastúpili sme v tradičnej základnej zostave – aj so Salanciovou a Golitkovou, ktoré v 1.zápase Extraligy v piatok pre zranenia oddychovali. Začiatok zápasu bol jasne pre naše družstvo. Ujali sme sa vedenia 2:0 a náskok sme postupne zvyšovali. Od začiatku výborne hrala Golitková a Kóšová. V polovici setu sme už viedli o osem bodov 18:10, neskôr o 10 bodov - 21:11. Naše hráčky hrali veľmi dobre na podaní a a bloku.  Záver setu sme zvládli bez problémov a zvíťazili sme 25:17. Set trval 20 minút.

Striedania: Pišteláková za Smataníkovú a Snopková za Golitkovú (22:13).

2.set:

Druhý set mal ešte výraznejší priebeh. Gödöllő malo problém s našim účinným podaním na prihrávke a ich útoky sme blokovali alebo ubránili. Už na začiatku setu sme viedli o štyri body 6:1 a neskôr vysoko 14:7. To bol predpoklad k zisku druhého setu. Postupne sa rozohrali aj naše smečiarky Kuciaková a Salanciová.  Stále sme ťažili z dobrého servisu a protiútoku. Od stavu 14:7 sme dovolili súperkám uhrať len tri body a set sme zvíťazili presvedčivo 25:10 ! Trval 18 minút.

Striedania: Mitrengová za Salanciovú a (22:10) a Rákošová za Kóšovú (21:10).

3.set:

Tretí set bol najzložitejší. Gödöllő sa rozohralo najmä v útoku a hráčky menej kazili servis. Začiatok bol úplne vyrovnaný (3:3). Postupne sa súperky ujali vedenia (5:3) a stále viedli (8:7, 9:8, 11:9, 13:11). V ďalšom priebehu zvýšili náskok na 16:11 a 19:16. Naše dievčatá však príkladne bojovali a nechceli stratiť tento set. Zlepšenou hrou na sieti, bojovnosťou v poli a výborným podaním Kóšovej, Salanciovej a Kuciakovej sme postupne znížili náskok súperiek na 19:18. Po dvojitom striedaní výborne zahrala Pištěláková (urobila tri body) a náskok súpera  z 21:18 sme vyrovnali pri stave 21:21. Koncovka bola veľmi dramatická. Za stavu 21:21 sme získali dva dôležité body 23:21 a vybudovali rozhodujúcu pozíciu pre víťazstvo. Gödöllő znížilo na 22:23, naše hráčky však kontrovali a získali prvý mečbal 24:22. Ten sme aj bodovým servisom Kóšovej  hneď aj premenili na víťazstvo 25:22. Set trval 24 minút.

Striedania: Pištěláková za Smataníkovú a Snopková za Golitkovú (18:20, vrátili sa za 21:21).

Najviac bodujúce hráčky (štatistika Data volley):

Salanciová 16 b. (Ú:8,B:4,Po:4), Golitková 10 b. (Ú:5,B:2,Po:3), Kóšová 9 b. (Ú:2,Po:1,B:6), Kuciaková 8 b. (Ú:7,B.1).

Najbližšie naše družstvo čaká zápas nadstavbovej časti extraligy v Pezinku 16.2. o 18.00 h.

Posledný zápas dlhodobej časti MEVZY odohráme v Linzi 22.2. o 19.00 h.

v.h.

Tabuľka pred posledným kolom MEVZY  (prvé štyri družstvá sú vo final four)