Víťazstvo Slávie EU vo finále Slovenského pohára znamenal 10.primát v histórii SP.

(11. 2. 2013)

Víťazstvo Slávie EU 3:1 nad Doprastavom vo finále SP znamenal 10. primát v histórii SP.

3.2.2013

Naše družstvo žien získalo v nedeľu 3.2.2013  10-ty  primát v Slovenskom pohári. Vo finálovom stretnutí pred 1000 divákmi v Hant Aréne porazilo najväčšieho rivala Doprastav po veľkom boji a výbornej hre 3:1. Okrem prvého setu, ktorý získal Doprastav v koncovke 25:22 naše hráčky v ďalších troch setoch zabojovali, ich vyhrali  a zaslúžene sa tešili z veľkého víťazstva. Prebojovali sa tým do finále ČSP, ktoré sa uskutoční 27.2.2013 v Prostějove.

Slávia Ekonomická univerzita Bratislava – Doprastav Bratislava 3:1 (-22, 17, 22, 16). 107 minút

Rozhodcovia: Bajči a  Vaško, Čiaroví: Patúc, Gerboc, Sloboda, Svorenčik.

Základná zostava: Salanciová – Kuciaková, Kóšová-Herelová, Smataníková, Golitková a liberka Hinzellerová (striedali: Pištěláková, Snopková, Mitrengová).

1.set:

Začiatok zápasu vyznel pre Doprastav. Pri servise Crkoňovej ujal vedenia 6:3. Naše družstvo však zareagovalo veľmi rýchlo a vyrovnali sme na 6:6. Na prvom technickom time-oute po útoku Salanciovej sme viedli 8:7. Doprastav po dvoch dlhých výmenách, na konci ktorých bola Stankovianska získal vedenie späť a po ese americkej smečiarky Hunterovej viedol 10:8. Zápas bol ako na hojdačke. My sme vyhrávali o bod, ale na druhom technickom time-oute vyhrával Doprastav 16:14. V tejto fáze sme urobili viac nevynútených chýb a Doprastav sa ujal vedenia 18:14, neskôr zvýšil na 20:16. Po druhom  našom time  sme esom Golitkovej znížili na 20:18. Doprastav chyboval a bolo 20:19. V koncovke získala Pencová pre svoj tím dôležitý bod a viedol 23:20. Doprastav mal štyri setbaly, ale naše družstvo znížilo zásluhou útoku Salanciovej na 22:24. Doprastav zobral time-out a po ňom pokazeným servisom Mitrengovej súperky vyhrali prvý set 25:22. Set trval: 30 min.

Striedania: Pištěláková za Smataníkovú (18:20), Snopková za Golitkovú (19:21), Mitrengová za Herelovú (21:24)

2.set:

Začiatok vyznel lepšie pre naše družstvo, po dvoch esách Kóšovej sme viedli už 6:2. Potom dala eso Golitková a bolo už 8:3. Za stavu 6:11 vymenil kouč Doprastavu nahrávačky, Jelínkovú nahradila Koseková. Naše hráčky mali v týchto fázach navrch, nerobili sme chyby, fungoval protiútok a na druhom technickom time-oute sme viedli už 16:9. Aj v ďalšom priebehu hrali naše hráčky koncentrovane, náskok sme zvýšili na 18:10 a 23:16. Aj záver setu naše družstvo zvládlo a napriek zníženiu skóre Doprastavom sme druhý set bez problémov vyhrali 25:17 a vyrovnali stav zápasu na 1:1. Set trval 24 minút.

Striedania:  bez striedania.

3.set:

Druhý set naše družstvo psychicky zdvihol a hra našim hráčkam išla. Po ese o pásku v podaní blokárky Kóšovej viedli hráčky v bielom 5:2. Doprastav znížil náskok súper na rozdiel jedného bodu 4:5, ale pri prvom technickom timeoute sme viedli 8:6. Doprastav však vyrovnal na na 9:9. Naše hráčky výbornou hrou v obrane a v protiútoku opäť získali náskok troch bodov – 12:9. Doprastav znovu striedal nahrávačky. V ďalšom priebehu sme viedli  14:10 a tuhý boj o zisk dôležitého setu pokračoval. Po bloku Pencovej znížil Doprastav na 13:15. Po oddychovom čase zakončila Kuciaková dlhú výmenu do autu a bolo už len o bod. Kuciaková však onedlho svoju chybu ukážkovo nahradila a esom upravila na 18:14 pre svoj tím. Doprastav znížil na 18:16. V koncovke dala dôležité eso Salanciová a Slávia vyhrávala 22:18. Doprastav zásluhou Skálovej znížil na 20:22 a nasledoval oddychový čas nášho družstva. Prvý setbal pre naše družstvo vybojovala Kuciaková - 24:21. Záverečný bod získala blokom Herelová a vyhrali sme 25:22. Set trval 27 minút.

Striedania: Pištěláková za Smataníkovú (24:21), Snopková za Golitkovú (24:22)

4.set:

Naše družstvo bolo v psychickej výhode a od začiatku sme si vytvorili náskok  7:3. Po ese Kuciakovej sme získali ďalší bod 8:3. Doprastav pri servise Crkoňovej znížil na 6:8, 6:9 a nevzdával sa. Po oddychovom čase uspela v útoku Američanka  Hunterová a Doprastav znížil 7:8. Naša Smataníková spravila technickú chybu na nahrávke a bolo vyrovnané 8:8. Doprastav ožil, v týchto momentoch si rozumeli Jelínková s Pencovou a otočil vývoj tohto sete na 13:10. Po ese Hunterovej bolo už 14:10 pre Doprastav. Naše hráčky sa však nevzdávali a esom Kóšovej a blokom Herelovej vyrovnala na 15:15. S výborným servisom Kóšovej mal Doprastav stále problém a po jej ďalšom ese sme viedli 17:15.  Naše hráčky už išli nezadržateľne za víťazstvom. Koncovka bola jasne v našej réžii, Doprastavu sme dovolili získať už len bod. Sériou bodov sme doprastaváčky nepustili k slovo a vyhrali 25:16 a získali cennú trofej. Set trval 25 minút.

Striedania: Pištěláková za Smataníkovú a Snopková za Golitkovú (8:8, vrátili sa za stavu 10:12)

Najviac bodujúce hráčky (naša štatistika):

Salanciová 18 b.(Ú:15,Po:3), Kuciaková 15 b.(Ú:11,Po:2,B:2), Kóšová 14 b.(Ú:4,Po:5,B:5), Herelová 13 b. (Ú:9,B:4).

2%

© 2005 Slávia UK. SpracovanĂ© v redakÄŤnom systĂ©me SwiftSite spoloÄŤnosti ELET systems. [počet návštev: 1051867, dnes je: 28. marec 2024, 13:54]