Víťazstvo Slávie EU v semifinále SP

(11. 2. 2013)

Víťazstvo Slávie EU 3:1 nad VŠK Paneurópa v semifinále SP a postup do finále.

Naše družstvo žien nastúpilo v sobotu 2.2.2013 na semifinálový zápas SP proti VŠK Paneurópa.  Zápas bol náročný. Výkonnosť družstva Paneurópy sa zvýšila, čoho výsledkom boli aj dve víťazstvá v nadstavbovej časti extraligy s Pezinkom. Prvé dva sety zápasu naše hráčky zvládli avšak postupne náš výkon upadal, čoho dôsledkom bol aj prehratý tretí set a vo štvrtom sme zvíťazili v dramatickej koncovke len tesne. Víťazstvom si naše družstvo zabezpečili postup do nedeľňajšieho finále, v ktorom sa stretne s rivalom Doprastavom, ktorý bez problémov v druhom semifinále zvíťazil nad Pezinkom 3:0.

Slávia EU Bratislava - VŠK Paneurópa Bratislava 3:1 (16, 20, -20, 24)

Zápas trval: 107 minút. Rozhodovali: Schimpl a Viktoríni-Lisá, 200 divákov.
Slávia Ekonomická univerzita:

Základná zostava: Snopková 1, Golitková 9, Herelová 9, Kuciaková 20,  Salanciová 16, Kóšová 10, libero Hinzellerová (striedali: Smataníková 2, Pištěláková 6, Mitrengová 2, Rákošová 1).

VŠK Paneurópa:

Nagyová 1, Bognárová 15, Šipošová 2, Marjenková 8, M. Hnátová 16, Kručovská 14, libero Plavčanová (Čierna 0, Uváčiková 2, Behúnová 7). Trénerka: M. Cibulová.

1.set:

Do zápasu vstúpilo lepšie naše družstvo. Na prvom technickom time-oute sme viedli 8:3. Naše hráčky jasne dominovali. Súperky dostávali pod tlak dobrým servisom a obranou na sieti a po bloku. Súperky pôsobili ustráchane a naše družstvo v ďalšom priebehu ďalej zvýšilo náskok na 13:5. Paneurópa sa trochu otriasla a po ese Kručovskej znížila na 15:23. Slávia vyhrala prvý set 25:16.

2.set:

Druhý set mal podobný priebeh. Hráčky Paneurópy sa trápili na príjme a nevedeli sa presadiť cez dobre blokujúceho súpera. Od začiatku sme viedli až 9:2. Paneurópa však pri servise Marjenkovej znížila na 6:9 a po úspešných útokoch ex-slávistky Hnátovej a Behúnovej Paneurópa znížila na rozdiel jedného bodu - 9:10.  Ani po našom tajme sme Paneurópu nezastavili a iedla a po ese Hnátovej viedla 11:10. Naše hráčky však zapli na vyššie obrátky a otočili sme na 15:11. V týchto fázach sa však hral veľmi dobrý volejbal, Paneurópa pôsobila hrala lepšie ako v prvom sete, naše družstvo robilo časté chyby. Postupne  naše hráčky si vybudovali náskok 20:15. V koncovke súperky znížili na 20:17, ale naše dievčatá zvrat nepripustili a vyhrali 25:20.

3.set:

Do tretieho setu vstúpila lepšie Paneurópa a po útoku Hnátovej viedla 5:2 a neskôr 7:3. Naše hráčky  však rýchlo vyrovnali po bloku Herelovej 7:7. Paneurópa však hralo dobre v obrane v poli a darili sa jej riskantné útoky. Postupne viedli 12:8 a 17:12! Po dobrých blokoch Golitkovej sme znížili na 15:17. Súperkám sa však mimoriadne darilo a my sme sa trápili. Dobre rozbehnutý set si Paneurópa nechcela dať vziať, v koncovke hrali koncentrovane a vybojovali si aj prvý setbal - 24:18. Naše hráčky znížili na 20:14, ale tretí setbal Paneurópa využila a vyhrala 25:20.

4.set:

Začiatok setu nášmu družstvu nevyšiel. Paneurópa išla podobne ako v treťom sete do vedenia a viedla 5:1. Hra sa im naďalej veľmi darila a náskok zvýšila až na 9:2! Naše hráčky však zapli a po ese Pištělákovej a bloku Kuciakovej sme znížili na 8:9. Paneurópa sa nevedela dostať z postavenia a pri servise Pištělákovej sme otočili skóre na 11:9. Ďalší priebeh bol vyrovnaný. Pri druhom technickom time-oute naše družstvo viedlo 16:15. Postupne sme zvýšili náskok na 20:16 a zdalo sa rozhodnuté. Viaceré chyby a nekoncentrovanosť nás stálo zníženie náskoku a aj vedenie Paneurópy o jeden bod - 22:21. Koncovka bola dramatická, ale prvý setbal si vybojovala Panerópa - 24:23. Ulievkou do autu sa pripravili o bod a stav bol vyrovnaný 24:24. Záver patril však Smataníkovej. Po predchádzajúcom opakovanom bloku sme využili protiútok a prišla na servis. Po ese o pásku sme získali prvý mečbal. Ten hneď využila blokom Kóšová a zvíťazili sme 26:24 a postúpili do finále.

Najviac bodujúce hráčky (naša štatistika):

Kuciaková 17 b.(Ú:16,B:1), Salanciová 16 b.(Ú:11,Po:3,B:2), Herelová 12 b. (Ú:7,B:5), Kóšová 10 b.(Ú:6,Po:1,B:3).

2%

© 2005 Slávia UK. SpracovanĂ© v redakÄŤnom systĂ©me SwiftSite spoloÄŤnosti ELET systems. [počet návštev: 1051859, dnes je: 28. marec 2024, 11:35]