Bojovnosť a dobrá hra slávistiek proti Linzu znamenala víťazstvo 3:0.

(17. 11. 2012)

Bojovnosť  a dobrá hra slávistiek proti Linzu znamenala víťazstvo 3:0.
17.11.2012

Naše družstvo žien po náročnom víkende spojenom so zápasmi v Rijeke, Splite a trojdňovom pobyte v Limassole  v Challenge Cup  v náročnom zápase vybojovalo víťazstvo nad Linzom bez straty 3:0. Nebolo to  jednoduché víťazstvo, lebo Linz prišiel do Bratislavy v dobrej forme, veľmi sebavedome vrátane ich trénera Šillera  a i preto, že oproti prípravným zápasom s našim družstvom v septembri u nás hral výrazne lepšie. K tomu prispelo aj posilnenie družstva o ďalšiu Američanku čiernej pleti Linvingston, ktorá v útoku,  ale najmä  známa výborná hra v poli robila našim dievčatám často problémy. Víťazstvo nášho družstvu však bolo absolútne zaslúžene, aj keď oň musel v dvoch setoch bojovať v náročných koncovkách.

Slávia EU BA – ASKÓ Linz Steg 3:0 (26,15,23). 84. minút

Rozhodcovia: Éva Tibor a Ujházi Monika (HUN),

Čiaroví: Jakab ml. a Snopko

Základná zostava: Salanciová – Kuciaková, Kóšová-Herelová, Snopková, Golitková a liberka Hinzellerová (striedali: Smataníková, Pištěláková).

1.set:

Začiatok zápasu ako aj celý set bol veľmi vyrovnaný. Naše dievčatá viedli počas celého setu o jeden až dva body. Súper však hral dobre a stav vždy vyrovnával najmä zásluhou našich nevynútených chýb na servise a viacerých nedorozumení. Do výraznejšieho náskoku sme sa dostali za stavu 21:18, ale po chybnom podaní Kóšovej súper vyrovnal, neskôr bolo 22:22 a rozhodovalo sa v dramatickej koncovke. Po dvojitom striedaní Smataníkovej s  Pištělákovou sa naše hráčky dostali do tesného vedenia 23:22, súper však vždy vyrovnal. V závere setu zásluhou dobrých nahrávok Smataníkovej a útokov Pištělákovej sme predsa len set doviedli do víťazstva 28:26. Set trval 26 minút.

Striedania: Smataníková za Golitkovú, Pištělková za Snopkovú.

Striedania: Smataníková za Golitkovú na servis  a Pištěláková na sieť za Snopkovú

2.set:

Tento set bol jasne v našej réžii. Vyhrávali sme od začiatku 4:0, 8:1, neskôr až o 10 bodov 16:6 a 20:10  Hra sa nám darila najmä preto, že sme zlepšili servis, lepšie bránili na sieti a začala fungovať aj obrana v poli. V tomto sete naše hráčky ustrážili hlavnú americkú smečiarku. Set sme v pohode dohrali a zvíťazili 25:16.

Set trval 23 minút.

Striedania:  Dvojité (20:10) Smataníkovú na sieť za Pištěláková a za Golitkovú na servis Snopková.

3.set:

Tretí set bol veľký boj. Súper sa zlepšil a začal vyhrávať 3:1, 8:6, 11:7. Za tohto stavu tréner znovu použil dvojité striedanie (Pištěláková – Snopková), po ňom aj zvýšenou bojovnosťou v poli, útokmi stredom naše hráčky znížili na rozdiel jedného bodu (10:11). V druhom technickom  tajme sme stav vyrovnali a viedli o jeden bod (17:16). Skóre bolo však až do stavu 18:18 vyrovnané. Potom sme zásluhou aj dobrého servisu a protiútokov išli do vedenia 22:18, a neskôr 24:21. Zdalo sa rozhodnuté, Súper však v obrane sa prekonával a našimi dvoma chybami znížil na 23:24. Potom však  po dobrej obrane v poli Salanciová skráteným úderom do stredu poľa súperiek zakončila set na 25:23 a tým aj zápas.

Set trval 29 minút.

Striedania: Pištěláková za Smataníkovú na sieť  a Snopková za Golitkovú (vrátili sa za 24:22.

Najviac bodujúce hráčky (naša štatistika):

Salanciová 15 b. (Ú 14, Po 1), Kuciaková 11 b. (Ú 9, Po 2),  Kóšová 9 b. (Ú 6, B 3), Herelová 8 b. (Ú 6, Po 1, B 1).

Pištěláková 6 b.(Ú 5, B 1).

2%

© 2005 Slávia UK. SpracovanĂ© v redakÄŤnom systĂ©me SwiftSite spoloÄŤnosti ELET systems. [počet návštev: 1057360, dnes je: 24. apríl 2024, 16:59]