Výborný zápas, ale tesná prehra Slávie EU proti Mariboru 2:3.

(3. 11. 2012)

Naše družstvo žien privítalo lídra tabuľky Maribor, družstvo ktoré neokúsilo v MEVZE zatiaľ prehru. Naše dievčatá vo výbornom a  mimoriadne dramatickom zápase žiaľ tesne prehralo v tajbrejku 16:18. K víťazstvu malo naše družstvo po stave 2:2 blízko, ale koncovku .sete napriek štyrom mečbalom prehralo. Víťazstvo by si zaslúžili obe družstva, lebo predviedli mimoriadne kvalitný a bojovný volejbal najmä v závere 5.setu. Žiaľ  nestálo pri nás  šťastie. Chýbal len malý krôčik k víťazstvu, pričom na našej prehra práve v koncovke piateho setu sa podpísal chybnými verdiktami aj český rozhodca Vojtíšek.

Slávia EU BA – Calcit Kamni  2:3 (16,-23,17,-18,-17). 130 minút.

Rozhodcovia: Vojtíšek Tomáš a Gáll Jakub, Čiaroví:  Zakuťanský a Jakab ml.

Základná zostava: Salanciová – Kuciaková, Kóšová-Herelová, Snopková, Golitková a liberka Hinzellerová (striedali: Smataníková, Pištěláková, Mitrengová).

1.set:

Prvý set  po vyrovnanom začiatku bol celý v réžii nášho družstva. Viedli sme 5:3, 9:6, 13:8,17:11, 20:11 23:15 a vyhrali 25: 16. Hra sa nám darila. Dobre sme hrali v na sieti (najmä Herelová) a v útoku (najmä Kuciaková). Súperovi sme v tomto sete nedali vôbec šancu a trénri nemuseli zobrať ani oddychový čas.

Set trval 20 minút.

Striedania: Dvojité (23:15) Pištěláková za Snopkovú na sieť a Smataníková za Golitkovú na servis.

2.set:

V druhom sete však Maribor zlepšil útok, obranu na sieti a  hra sa vyrovnala.  Stav počas celého setu bol vyrovnaný , naše družstvo v závere setu viedlo o dva body 14:12 a 18:16, 18:17, ale prehrávalo 19:20,19:21 a 20:22. Za stavu 24:23 premenil Maribor setbal a set vyhral 25:23. Trval 27 minút.

Striedania.: Dvojité (18:17) Pištéláková za Snopková na sieť a Smataníková za Golitkovú na servis (vrátili sa za stavu 19:20), Mitrengová na servis za 18:19.

3.set:

V treťom sete naše družstvo znovu chytili „dych“ a od začiatku prebralo iniciatívu. Vyhrávali sme 6:4, 10:7, 11:9,14:9, jasne 23:17 a vyhrali 25:17. V tomto sete sme súpera predčili v útoku, obrane na sieti aj v poli.

Set trval 23 minút. Striedania: Mitrengová na servis za Salanciovú (24:17).

4.set:

V tomto sete sa znovu hra otočila v prospech Mariboru. Ten najmä  výborným útokom a blokom postupne získal prevahu. Naše družstvo síce na začiatku viedlo 6:3, ale to bolo všetko. Postupne súper nielen vyrovnal, ale išiel jasne do vedenia 9:7, 17:12, neskôr jasne  20:15,22:16 a set vyhral 25:17. Trval 25 minút.

Striedania: Dvojité (8:14) Pištěláková za Snopkovú na sieť a Smataníková za Golitkovú. Mitrengová na servis  za Salanciovú (7:9).

5.set::

Bol to boj o víťazstvo na oboch stranách. Stav od začiatku setu bol stále vyrovnaný. Našim dievčatám sa podarilo viesť 6:4, súper však vyrovnal na 6:6. V ďalšom priebehu Maribor získal dva body a viedol 8:6. Naši tréneri urobili dvojité striedanie (Pištéláková za Snopkovú na sieť) a Smataníková za Golitkovú na servis.  Stav sme otočili a vyhrávali 12:11. Za stavu 13:12 striedala Mitrengová na servis a za tohto stavu sme získali dva body a prvý mečbal 15:14. Nepodarilo sa Maribor vyrovnal a ďalším bodom on získal mečbal. Za tohto stavu sa na ihrisko miesto Mitrengovej vrátila Salanciová a vyrovnali sme na 16:16. Od tohto stavu obe družstvá neskutočne bojovali. Nikto nechcel prehrať a diváci videli mimoriadne výkony hráčok v poli (u nás najmä Hinzellerová). Ďalším bodom sme získali ďalší mečbal 17:16 . Následne výborným blokom Kuciakovej ke´d lopta dopadla na čiaru súperiek rozhodca chybne  posúdil a bolo znovu vyrovnané  17:17. Žiaľ  ďalším bodom súper získal mečbal, ktorý sme už neodvrátili a nešťastne prehrali 17:19 !  Set trval 23 minút !

Striedania: Pištěláková, Smataníková a Mitrengová.

Najviac bodujúce hráčky (naša štatistika):

Kuciaková 16 b. (Ú:15,Po:1), Salanciová 16 b. (Ú:14,Po:1,B:1), Herelová 13 b. (Ú:8,Po:2,B:3), Golitková 13 b. (Ú:10,Po:1,B:2), Kóšová 10 b. (Ú:4,B:6)

V.H.

2%

© 2005 Slávia UK. SpracovanĂ© v redakÄŤnom systĂ©me SwiftSite spoloÄŤnosti ELET systems. [počet návštev: 1057484, dnes je: 24. apríl 2024, 23:59]