Výborná hra Slávie priniesla víťazstvo nad Kamnikom 3:0.

(22. 10. 2012)

Naše družstvo žien pokračovalo v MEL ďalším víťazstvom pred domácimi divákmi nad nebezpečeným Kamnikom a zaknihovalo si víťazstvo 3:0. O víťazstvo však muselo naše družstvo tuho bojovať, lebo Kamnik je stabilizované, skúsené družstvo s výbornými smečiarkami Turnšek a Kramolc vedené  ruským trénerom Olegom Gorbačovom.  Navyše aj Kamnik pozná naše družstvo veľmi dobre z turnaja Slávia Cup, keď tieto dve družstvá sa stretli vo finále (naše vyhrali 3:1). Na peknom zápase pred asi 200 divákmi bol na naše pozvanie aj vzácny hosť – minister zahraničných vecí pán Miroslav Lajčák s manželkou.  Víťazstvo nášho družstvu napriek zlému začiatku v 1.sete bolo absolútne zaslúžené. Predviedlo kvalitný a najmä bojovný výkon podložený výbornou obranou v poli.

Slávia EU BA – Calcit Kamni  3:0 (20,21,21,). 82. minút

Rozhodcovia: Petsch a Isajlovič (Rak), Čiaroví: Svorenčik - Sloboda

Základná zostava: Salanciová – Kuciaková, Kóšová-Herelová, Snopková, Golitková a liberka Hinzellerová (striedali: Smataníková, Pištěláková, Mitrengová).

1.set:

Začiatok zápasu sa napriek nášmu tesnému vedenie 4:3 a 5:3 Kamnik otočil a vyhrával 10:5. Po dvojitom striedaní (Smataníková za Golitkovú a za Snopkovú na sieť Pištěláková)  sme hru najmä zásluhou výborného podania Kóšovej  skóre vyrovnali. Ďalší priebeh bol vyrovnaný. Kamnik viedol ešte 15:14  ale znovu po dobrom podaní Kuciakovej súper zle prihrával a vyhrávali sme 20:18. Aj v koncovke sme sa vďaka zlepšenej hre v poli a na sieti čoraz viac presadzovali. Od tohto stavu v koncovke súper získal len dva body naše družstvo päť a  za stavu 24:20 sme setbal premenili. Zvíťazili v dôležitom prevom sete 25:21. Trval 23 minút.

Striedania: Smataníková za Golitkovú, Pištělková za Snopkovú.

2.set:

V tomto sete sme si ustrážili najmä hlavnú smečiarku Kamniku Turnšek a vyhrávali od začiatku 6:3. Našim dievčatám sa darili bloky a výborne hrali v obrane. Účinným servisom Kóšovej, Kuciakovej a Salanciovej sme sťažovali Kamniku príjem podania a v protiútokom napriek niektorým chybám sme bodovali. Na oboch stranách družstvá predvádzali bojovný a obetavý volejbal, čo sa divákom veľmi páčilo.  Často videli dlhé rozohry lebo družstvá hrali výborne v obrane. Od stavu 12:12 si naše  družstvo začalo udržiavať  náskok 2-3 bodov. Vyhrávali sme 18:15, neskôr 21:19 a 23:19, čo bolo rozhodujúce.  Aj koncovku dievčatá zvládli a vyhrali 25:21. Set trval až 27 minút.

Striedania:  Mitrengová za Salanciovú na servs.

3.set:

Aj v tretom sete pokračovali naše hráčky v dobrej hre.  Viedli sme 5:2, neskôr 9:5 a 13:7. V týchto fázach hry  sa naše dievčatá začali úplne presadzovať a predvádzali najlepší volejbal. Dobre sme bránili, blokovali a útočili.  Naše družstvo výbornou šnúrou v závere setu vyhrávalo až o 10 bodov (21:11, 22:12 a 24:13). V koncovke však poľavili v koncentrácii, súper začal doťahovať. Nám sa nedarilo premeniť mečbal a zrazu bol stav 24:21! Až za tohto stavu sme mečbal premenili a  vyhrali 25:21.  Set trval 26 minút.

Striedania: Pištěláková za Smataníkovú (vrátila sa za 24:21) a Snopková za Golitkovú (vrátila sa za 24:21), Mitrengová za Kóšovu na servis (vrátila sa za 24:16).

Najviac bodujúce hráčky (naša štatistika):

Kuciaková 20 bodov, Salanciová 12 bodov,  Kóšová 10 bodov.

Najbližšie má naše družstvo voľno. O dva týždne v sobotu 3.11. o 17.hod. nás čaká momentálny líder tabuľky slovinský Maribor.

2%

© 2005 Slávia UK. SpracovanĂ© v redakÄŤnom systĂ©me SwiftSite spoloÄŤnosti ELET systems. [počet návštev: 1051858, dnes je: 28. marec 2024, 11:15]