Víťazstvo v 4.finále nad Doprastavom v Mladosti 3:2.

(30. 4. 2012)

Víťazstvo v 4.finále nad Doprastavom v Mladosti 3:2.

27.4. 2012

Absolútne zaslúžené víťazstvo, ale po tuhom boji vybojovali naše dievčatá nad Doprastavom v domácej hale a vyrovnali finálovú sériu na 2:2. Po víťazstve nad Doprastavom v PKO pred dvoma dňami bolo dôležité ako sa obe družstvá zotavia zdravotne a psychicky pripravia  na zápas len s jednodňovým odpočinkom. Naše hráčky zápas zvládli bravúrne, napriek výpadku v 3. ale najmä v 4. sete. keď sme v zápase vyhrávali 2:0. Piaty, ale rozhodujúci set nenechal nikoho na pochybách, že dievčatá vedia siahnuť aj na dno svojich síl a podporované opäť fantastickým obecenstvom strhli víťazstvo na svoju stranu. V našej hre boli výpadky koncentrácie, ktoré mali za následok chyby na príjme podania  i útoku, ale príkladná bojovnosť v útoku na čele so Salanciovou,  v obrane v poli  najmä s Kuciakovou, Hinzellerovou a Salanciovou slávila víťazstvo. Naše dievčatá nedovolili Doprastavu zvíťaziť a oslavovať v našej hale majstrovský titul. Boj o majstra sa teda rozhodne v hale PKO v stredu 2.5.2012.

Slávia EU - Doprastav 3:2 (25:19, 28:26, 23:25, 15:25, 15:11). Trvanie 142 minút.

Divákov 400. Rozhodcovia: Sarka a Juráček.

Základná zostava nášho družstva: Salanciová-Kuciaková, Kóšová-Herelová, Golitková-Smataníková a liberka Hinzellerová.

V zápase striedali:  Rákošová, Krišková, Mitrengová, Svatošová, Pištéláková.

1.set  po krátkom vedení Doprastavu 2:0, naše družstvo síce vyrovnalo na 3:3, ale v ďalšom priebehu išli súperky do vedenia. Nám sa nedarilo na príjme podania a trpel tým náš  útok. Od stavu 11:7  pre Doprastav sme zásluhou výborného podania Salanciovej a dobrom protiútoku stav a priebeh setu  po 8 bodoch za sebou otočili na 18:15. To bol rozhodujúci moment tohto dôležitého rvého setu. V závere sme náskok udržiavali  (20:15, 22:17). V koncovke Doprastav znížil, napriek tomu set bezpečne dotiahli do konca a za 26 minút vyhrali 25:21.§

Striedania: Krišková za Kuciakovú (22:18) a Pištéláková za Golitkovú za  24:21.

2.set sa jasne vyvíjal v náš prospech. Od začiatku sme výborne útočili, blokovali, bránili a vyhrávali  2:1, 4:1. Súperky vyrovnali, naše dievčatá však znovu pokračovali v dobrej hre vyhrávali dlhé rozohry a  a postupne  išli do vedenia 12:6 a 14:9. Potom však Doprastav najmä dobrým podaním začal náš náskok znižovať  a vyrovnal na 16:16. Po technickom tajme sme viedli 18:17, 19:17 a 20:17. V tomto čase výborne vystriedala Rákošová, ktorý výborným útokom a účinným  podaním  bodovala. V závere naše dievčatá zvýšili aj na 22:19. Zdalo sa, že je rozhodnuté. Niekoľko chýb v protiútoku nás  stálo ďalšie body a súperky sa dotiahli na 21:23. Koncovka bola potom veľmi dramatická. Našim dievčatám sa nepodarilo získať setbal a po viacerých obojstranných ťažkých výmenách Doprastav znížil na 22:23 a aj vyrovnal na 24:24.  V napínavej koncovke keď zabrala aj striedajúca Krišková na sieti sa našim dievčatám nakoniec po stave 26:26 podarilo získať setbal 27:26, ktorý v zápätí premenili na zisk druhého setu 28:26. Set trval rekordných 33 minút.

Striedania:  Rákošová za Kóšovú (14:11), vrátila sa za 23:22. Mitrengová za Kuciakovú (16:16), vrátila sa za 18:17,  Krišková za Kuciakovú (16:16), vrátila sa do poľa za 26:26.

3.set. bol bojovný od začiatku pričom ale Doprastav viedol 6:5 a neskôr si udržiaval malý náskok. naše hráčky získali vedenie a dvojbodový náskok za stavu 14:12. Súperky však vyrovnali, išli do vedenia 19:18, 20:18. Našim sa podarilo skorigovať na 19:20. Doprastav však bodoval a v koncovke setu vyhrávať až 23:20. Naše sa nevzdali a znížili na 22:23. Setbal však vybojoval Doprastav 24:22. My sme ešte dotiahli na  23:24, ale  vyrovnať  sa nám nepodarilo. Doprastav využil druhý setbal a vyhral 25:23. Set trval 28 minút.

Striedania: Krišková za Kuciakovú (18:20), vrátila sa za 19:20 a Pištěláková za Smataníkovú  na sieť (21:23), vrátila sa za 22:24.

4. set:  bol z našej strany najslabší. Doprastav prebral iniciatívu, naše hráčky prestali kontrovať  útokmi a prehrávali sme od začiatku (2:5), neskôr 8:13, 13:18 až 14:21. Nepodarila sa nám žiadna šnúra bodov, našim kľúčovým hráčkam sa nedarilo a preto tréner ich postupne sťahoval na oddýchnutie pre piaty rozhodujúci set. Set sme prehrali 15:25 za 25 minút.

Striedania:Krišková za Kuciakovú (8:13) vrátila sa za 14:21, Mitrengová za Golitkovú (12:18),  Svatošová za Smataníkovú (15:23) a Rákošová za Kóšovú (8:14).

5.set: Začal zle pre nás. Hneď sme prehrávali 0:2. Ako sa ukázalo neskôr, bolo to posledné vedenie Doprastavu v tomto sete. Vyrovnali sme na 2:2 a ďalším dvoma bodmi sme išli do vedenia 4:2. Ani tajm Doprastavu naše dievčatá nezastavil. Pokračovali sme vo výbornej hre a pri technickom tajme viedli už 8:4, neskôr 10:6. V ďalšom priebehu sa však Doprastav zmobilizoval, ale naše hráčky si náskok v dramatickej koncovke stále udržiavali (11:7, 11:8).  Potom prišiel výborný ťah nášho trénera. Nasadil  Kriškovú na sieť, ktorá úspešnými útokmi pomohla k vedeniu 13:9.  Doprastav znížil na 10:13. My sme však pridali mečbalový bod na 14:10. Prvý sme ešte nevyužili, Doprastav znížil na 11:14, ale druhý potom presným smečom do stredu súperovho poľa premenila Golitková na víťazstvo v sete 15:11 a v zápase 3:2. Set trval 18 minút.

Striedanie: Krišková za Kuciakovú (11:8), vrátila sa za 14:11.

Najviac bodujúce hráčky (naša štatistika):

Salanciová 24 b. (Ú:20,B.1,Po:3) úsp.8, Kuciaková 13 b. (Ú:12,B:1) úsp.2, Herelová 12 b.(Ú:6,B:6)

úsp.4, Golitková 11 b.(Ú:8, B:3) úsp.3, Kóšová 8 b. (Ú:7, B:1) úsp.4, Krišková 8 b. (Ú:8) úsp. 6.

5. finálový a rozhodujúci zápas o majstra hráme v stredu 2.5. o 17.00 hodine v PKO.

2%

© 2005 Slávia UK. SpracovanĂ© v redakÄŤnom systĂ©me SwiftSite spoloÄŤnosti ELET systems. [počet návštev: 1056221, dnes je: 19. apríl 2024, 18:17]