Víťazstvo v 3.finále v PKO s Doprastavom 3:1.

(30. 4. 2012)

Víťazstvo v 3.finále v PKO s Doprastavom 3:1.

25.4. 2012

Do tretieho finále sa naše družstvo pripravilo a s vôľou a sebavedomým vyhrať v PKO a pokúsiť sa otočiť nepriaznivý vývoj série 0:2. To sa našim hráčkam s trénermi plne podarilo, lebo od začiatku boli lepším družstvom ako Doprastav. Na rozdiel od predchádzajúcich zápasov vyhrali prvý set, a naštartovali sa k dobrému výkonu. Len zaváhanie v 2. sete, ktorý sme prevažne tiež viedli, predčili súpera v ďalších setoch vďaka lepšej hre v obrane, dobrému príjmu a vynikajúcej obrane v poli.  Zápas mal výbornú atmosféru, keď naše družstvo, podobne ako minulý rok, prišli povzbudzovať naši mladí priaznivci – študenti s Galanty na čele s prof.....

Doprastav – Slávia EU 1:3 (22:25, 25:22, 19:25, 19:25). Trvanie 119 minút.

Divákov 300. Rozhodcovia: Dovičovič – Fatrdla.

Základná zostava nášho družstva: Salanciová-Kuciaková, Kóšová-Herelová, Golitková-Smataníková a liberka Hinzellerová.

V zápase striedali:  Krišková, Mitrengová, Svatošová a Rákošová.

1.set  po krátkom vedení Doprastavu 2:0, naše družstvo vyrovnalo na 3:3 a išlo do vedenia 6:3, 7:4. Aj v ďalšom priebehu zásluhou účinného útoku, dobrých blokov a príjmu podania si naše družstvo udržiavalo náskok 4-5 bodov (17:13, 18:13). Súperky však v závere znížili (17:19) a na rozdiel jedného bodu (21:22). Koncovku však naše dievčatá zvládli a štyrmi bodmi zásluhou dobrých protiútokov a blokov set zaslúžene vyhrali 25:22 za 27 minút.

Striedania: Krišková za Kuciakovú (19:17), vrátila sa za stavu 22:21.

2.set sa vyvíjal na začiatku pre Doprastav. Viedol 3:0, 5:1, 7:2. Našim dievčatám však príkladnou bojovnosťou sa podarilo postupne náskok súperiek znižovať  (9:8), vyrovnať (10:10) a aj ísť do dvojbodového vedenia (12:10). V ďalšom priebehu si naše družstvo získalo až štvorbodový náskok (17:13). Nevyužitý náš protiútok a súper sa chytil. Postupne začal náš náskok znižovať a vyrovnal na 17:17.  V závere setu sme však znovu išli do vedenia a viedli o dva body (20:18). Súper vyrovnal na 20:20. Potom sme ešte viedli 22:21. Žiaľ pri tomto stave prišlo naše zaváhanie. Nepresadili sme sa v útoku, nevedeli zablokovať súpera na sieti, nebodovali sme. Súperky štyrmi bodmi za sebou strhli set na svoju stranu a vyhrali 25:22? Zápas vyrovnali na 1:1. Škoda. Aj tento set sme mali v rukách a len výpadok koncentrácie v koncovke setu nás stál víťazstvo. Set trval 27 minút.

Striedania:  Rákošová za Kóšovú (17:17), vrátila sa za 22:23. Mitrengová za Kuciakovú (20:20), vrátila sa za 22:24 a dvojstriedanie - Krišková za Smataníkovú a  Svatošová za Golitkovú (21:23).

3.set. na začiatku bol pre Doprastav. Viedol o jeden bod (2:1,3:2). Hra bola však vyrovnaná, družstvá úporne bojovali o zisk bodu a vedenie v sete. Po náskoku Doprastavu 6:4 sme stav viacerými výbornými zásahmi na sieti stav otočili a viedli 10:6. Doprastav znížil na rozdiel jedného bodu (9:10). Od tohto stavu sme jasne prebrali iniciatívu. Darilo sa nám v útoku, na bloku a obetavo sme hrali v poli. Postupne sme získali rozhodujúci náskok (14:10, 16:11 neskôr 19:11). Aj v ďalšom priebehu nepripustili naše dievčatá zvrat a set aj po znížení nášho náskoku (23:17)  zvládli do konca a vyhrali 25:19. Set trval 29 minút.

Striedania: Krišková za Smataníkovú (23:17) a Svatošová za Golitkovú (24:18).

4. set:  bol podobný ako predchádzajúci. Naše družstvo sa však na začiatku ujalo vedenie 4:1. Darilo sa nám udržať súpera na sieti blokom a dobre sme podávali a útočili. Náskok sme si naše dievčatá stále udržiavali (13:11) najmä dobrými protiútokmi (Herelová, Salanciová, Golitková). Obe družstvá bojovali obetavo najmä v obrane v poli. V ďalšom priebehu sme získali 3-4 bodový náskok udržali ho až do záveru setu (19:16, 20:17). Výbornou hrou sme  náskok ešte zvýšili na 22:17. Súper znížil síce na 22:19, ale to bolo zo strany Doprastavu všetko. Troma bodmi za sebou sme set ukončili na 25:19 a zaslúžene zvíťazili 3:1. Set trval 27 minút.

Striedania: Mitrengová za Salanciovú (19:16), vrátila sa za 22:18.

Zápas, v ktorom išlo našim dievčatám o odvrátenie ukončenia série v prospech Doprastavu zvládlo perfektne. Hrali sme  koncentrovane a príkladne sme bojovali. Zlepšili sme sa útokom stredom (Herelová i Kóšová) a zabrala aj Kuciaková na smeči. Podarilo sa nám finálovú sériu dostať naspäť domov do Mladosti.

Najviac bodujúce hráčky (naša štatistika):

Salanciová 17 b. (Ú:16,Po:1) úsp.5, Kuciaková 15 b. (Ú:12,B:2,Po:1) úsp.8,

Kóšová 15 b. (Ú:3, B:8, B:7) úsp.6, Herelová 9 b. (Ú:6,B:1,Po:2) úsp.6, Golitková 7 b.(Ú:7) úsp.0.

Venujte nám

2%

Z histórie ženského volejbalu v Slávii UK Bratislava
V Slávii UK sa volejbal organizuje od roku 1953. Najskôr pod hlavičkou VŠ Bratislava, neskôr pod názvom Slávia Univerzita Komenského Bratislava. Od jeho založenia je vysokoškolským klubom. Je najúspešnejším ženským volejbalovým klubom na Slovensku, ako aj veľmi uznávaným a úspešným klubom v celej Európe.