Nešťastná prehra v 2.finále doma s Doprastavom 2:3.

(30. 4. 2012)

Nešťastná prehra v 2.finále doma s Doprastavom 2:3.

21.4. 2012

V druhom finále malo naše družstvo veľmi blízko k víťazstvu. Prehrali sme po boji, po obetavej a bojovnej hre najmä v poli všetkých dievčat. Po prvom prehratom sete naše družstvo bolo lepšie. V štvrtom sete prenechalo iniciatívu súperkám a v piatom sme nešťastne prehrali najtesnejším rozdielom 14:16. Zápas bol náročný často s dlhými rozohrami s dobrými výkonmi na oboch stranách. Trval rekordných 144 minút, pričom šťastnejšie bol Doprastav a zvýšil sériu na 2:0.

Slávia EU BA - Doprastav 2:3 (21:25, 25:17, 25:23, 24:26, 14:16). Trvanie 144 minút.

Divákov 500. Rozhodcovia: Fatrdla a Schimpl.

Základná zostava nášho družstva: Salanciová-Kuciaková, Kóšová-Herelová, Golitková-Smataníková a liberka Hinzellerová.

V zápase striedali: Pištěláková, Krišková, Mitrengová, Svatošová a Rákošová.

1.set  jeho priebeh bol väčšinou vo vedení Doprastavu. Súper viedol od začiatku prakticky celý set aj vyšším rozdielom (6:11). Naša hra bola poznačená slabým útokom a neefektívnym blokom a podaním. Až v závere setu sme dotiahli náskok súpera na 16:17 a vyrovnali na 19:19. Naša hra sa zlepšila a družstvo sa začalo presadzovať najmä na blokoch a v protiútoku. Žiaľ po zbytočne pokazenom servise Salanciovou po tajme (19:19), sme nedokázali už efektívne útočiť pričom nám nevyšli ani striedania(Krišková a Svatošová za stavu 17:18 a 17:19). Súper získal viac bodov za sebou, naše družstvo len dva a prehrali sme 21:25 za 26 minút.

Striedania: Krišková za Smataníkovú (17:18), Svatošová za Golitkovú (17:19), vrátili za stavu 19:24, Mitrengová za Kuciakovú (19:22) a  Pištěláková za Salanciovú (19:23).

2.set bol z našej strany výborný. Od začiatku sme súperky dostali  konečne pod tlak (6:1)najmä zlepšeným blokom, útokom a servisom. Počas a celého setu sme jasne viedli až o 10 bodov (19:9), neskôr 21:13. Súperky len v závere setu znížili na 23.17. Napriek nášmu malému zaváhaniu sme set vyhrali jasne za 24 minút 25:17.

Striedania:  Krišková za Smataníkovú (22:13), Svatošová za Golitkovú (22:14), ktoré sa vrátili za stavu 23:16.

3.set. bol veľmi vyrovnaný a to od začiatku do konca. Obe družstvá bojovali a hrali dobre najmä v poli. Naše družstvo na začiatku viedlo často len minimálnym jednobodovým rozdielom, Väčší náskok si vybudovalo v polovici setu (11:7). Ani tento však nestačil. Súper dotiahol 13:12 a podobne aj neskorší náš dvojbodový náskok (20:18) a vyrovnal z 21:20 na 21:21. V dramatickej koncovke súperky viedli 22:21, naše dievčatá vyrovnali a v úplnom závere sme viedli o jeden bod  23:22 a pri 24:23 po veľmi obetavej hre predsa len setbal premenili a zvíťazili 25:23. Set trval 28 minút.

Striedania: Mitrengová za Kuciakovú (13:13), vrátila za stavu 21:22, Krišková za Smataníkovú (23:22), vrátila sa za stavu 24:23, Pištěláková za Golitkovú (13:15), vrátila sa za stavu 21:20.

4. set:  Tento set bol z našej strany znovu slabší. Nedaril sa nám najmä protiútok a blok tak ako v predchádzajúcich setoch. Prehrávali 9:11 neskôr až do samého záveru často aj vyšším rozdielom  bodov (10:14, 12:18, 15:20). V závere sme znížili na rozdiel troch bodov (18:21), neskôr prehrávali 18:23, 20:23 a dokonca 24:20. Naše dievčatá sa však nevzdali a pri dobrom servise, výbornej hre na sieti sme vyrovnali na 24:24. Za tohto stavu rozhodca Fatrdla zapískal nám mylne štyri dotyky lopty po útoku Herelovej do siete, ktorú ešte vybrala Golitková a nastali hádky. Bol to zlomový moment, ktorý nás možno stál víťazstvo. Súper urobil dva body a prehrali sme po 28 minútach 24:26.

Striedania: Pištěláková za Kuciakovú (9:11), vrátila sa za 12:17, Mitrengová za Salanciovú (15:20, vrátila sa za 18:23.

5.set: Hneď od začiatku sme nezachytili nástup Doprastavu (0:3). Tajm a po ňom sa naše dievčatá chytili. Hru aj stav vyrovnali na 5:5. V ďalšom priebehu obe družstvá bojovali o získanie náskoku. To sa po naše dobre hre podarilo a viedli sme 8:7, 9:7. Za tohto stavu rozhodca nezapískal jasný „dvoják“ na nahrávke Doprastavu a miesto vedenie 10:7, súperky znížili 9:10. V závere tohto rozhodujúceho setu sme viedli ešte 11:9. Potom prišla chyba na podaní výborne hrajúcej Herelovej, súper znížil na rozdiel jedného bodu 10:11. V úplnom závere sme získali dvojbodový náskok 13:11, žiaľ nezískali mečbal a súper vyrovnal na 13:13.  Za tohto stavu sme premenili protiútok a získali mečbal 24:23. Nezablokovali sme však Pencovú na strede, nevyužili ďalšie útoky a smečom Kuciakovej do bloku sme nešťastne prehrali 24:26.

Veľká škoda nevyužitej šance na získanie víťazstva doma k vyrovnaniu série na 1:1. Naše dievčatá si za obetavý a bojovný výkon iste  zaslúžili.

Najviac bodujúce hráčky (naša štatistika):

Salanciová 19 b. (Ú:18,Po:1) úsp.11., Golitková 18 b.(Ú:12,B:3,Po:1) úsp.11,

Herelová 16 b. (Ú:6,B:6,Po:4) úsp.8., Kóšová 13 b. (Ú:7, B:5, Po:1) úsp.4 b.,

Kuciaková 11 b. (Ú:10, Po:1) úsp.:-3.

3. finálový zápas série play-off hráme s Doprastavom v PKO 25.4. o 17.00 hod.

2%

© 2005 Slávia UK. SpracovanĂ© v redakÄŤnom systĂ©me SwiftSite spoloÄŤnosti ELET systems. [počet návštev: 1051966, dnes je: 29. marec 2024, 06:56]