Víťazstvo v 3.semifinále doma nad VTC Pezinok 3:0 a postup do finále!

(30. 3. 2012)

28.3. 2012

V treťom semifinálovom stretnutí play-off naše dievčatá nenechali nič na náhodu a nad Pezinčankami presvedčivo zvíťazili 3:0. Zápas bol jednostrannou záležitosťou nášho družstva, ktoré okrem začiatku prvého setu, keď prehrávalo 0:2, celý zápas viedlo výrazným rozdielom. Ťažili sme opäť z úspešného servisu (napriek jeho viacerým chybám), výbornej obrany v poli a protiútoku. V zápase dostali príležitosť všetky hráčky. Troma víťazstvami 3:0,3:1 a 3:0 v semifinálovej sérii sa naše družstvo tak už po 20. raz (!) prebojovalo do finále extraligy, kde ho čaká mestský rival Doprastav.

Slávia EU BA – VTC Pezinok 3:0 (25:15, 25:13, 25:13). Trvanie 64 minút.

Divákov 200. Rozhodcovia: Schimpl a Sloboda.

Základná zostava nášho družstva: Salanciová-Kuciaková, Kóšová-Herelová, Golitková-Smataníková a liberka Hinzellerová.

V zápase striedali: Krišková, Mitrengová, Pišteláková, Rákošová a Svatošová.

1.sete chybné podania na začiatku setu nás stáli vedenie. Pezinok vyhrával 2:0, 4:1, 6:4 Postupne naše hráčky spresnili hru a začali sa presadzovať. Pri podaní Salanciovej sme stav otočili na 9:6. Úspešným servisom Smataníkovej a blokom sme prinútili súperky k chybám a získavali postupne výrazný náskok (13:9, 10:4  18:10). Aj záver setu bol jasne v réžii našich hráčok a esom na podaní Salanciovej sme dovolili súperkám v sete získať 15 bodov. Trval 22 minút.

Hrali sme bez striedania.

2.set bol už od začiatku bez chýb a viedli sme hneď 5:0. V ďalšom priebehu len zásluhou niektorých našich chýb na podaní a v protiútoku súper získal body. Celý set naše hráčky viedli výrazným rozdielom (11:6, 19:7, 20:8). Pezinčanky nestačili odolávať nášmu tlaku a set sme za 20 minút vyhrali 25:13. Aj v tomto sete nastúpili viaceré hráčky z lavičky.

Striedania: Mitrengová za Kuciakovú (19:7), Pištěláková za Salanciovú (20:8), a dvojité-Krišková za Golitkovú a Rákošová za Kóšovú (21:8).

3.set. Do základu sme nastúpili s jednou zmenou. Na post diagonálnej hráčky za Golitkovú nastúpila Krišková. Od začiatku setu sme súperkám nedali vôbec šancu. Naše výborné podanie (Smataníková, Herelová, Salanciová) súperky vôbec nestačili prihrávať a prehrávali 0:5, 0:10. Prvý bod získali až za stavu 1:10. V ďalšom priebehu až do konca setu bol rozdiel 10-11 bodov pre naše družstvo (13:2, 14:4, 18:7), pričom viaceré body súper získal len našimi vlastnými chybami. Záver bol jasný. Víťazstvo v sete 25:13 a postup do finále! Set trval 22 minút.

Striedania: Rákošová za Kóšovú (13:2), Pištěláková za Smataníkovú (14:4),Svatošová za Kriškovú (15:4) a Mitrengová za Kuciakovú (18:7).

Najviac bodujúce hráčky (naša štatistika):

Herelová 11 b. (Ú:6,B:1,Po:4), Salanciová 10 b. (Ú:7,B:1,Po:2), Kuciaková 10 b.(Ú:8,B:2),

Golitková 7 b. (Ú:5,B:1,Po:1)

Prvý zápas finálovej série hráme s Doprastavom v PKO  21.4. o 18.00 hod.

2%

© 2005 Slávia UK. SpracovanĂ© v redakÄŤnom systĂ©me SwiftSite spoloÄŤnosti ELET systems. [počet návštev: 1056285, dnes je: 20. apríl 2024, 03:57]