Víťazstvo aj v druhom semifinále v Pezinku 3:1

(30. 3. 2012)

24.3. 2012

V dôležitom druhom semifinálovom stretnutí play-off naše družstvo čakal náročný zápas v búrlivom prostredí haly Pezinka. Naše hráčky sa však na zápas dobre pripravili a okrem zaváhania v 2.sete zvíťazili nad súperom presvedčivo. Tento semifinálový zápas bol na vyššej úrovní ako v Bratislave. Najmä naša hra po prehranom 2.sete mala už očakávanú kvalitu.

VTC Pezinok - Slávia EU BA 1:3 (14:25, 25:18, 9:25, 15:25). Trvanie 91 minút. Divákov 50. Rozhodcovia: Viktoríny-Lisá a Fatrdla.

Základná zostava  nášho družstva: Salanciová-Kuciaková, Rákošová-Herelová, Golitková- Smataníková a liberka Hinzellerová

V zápase striedali: Kóšová, Mitrengová, Krišková, Svatošová a Pištěláková.

1.sete malo naše družstvo veľmi dobrý úvod. Nastúpili sme do základu s Rákošovou (Kóšová po zdravotných problémoch pred zápasom netrénovala) a s Golitkovou. Pri Smataníkovej podaní sme viedli už 5:0. Náskok sme postupne zvyšovali a pri druhom technickom oddychovom čase Pezinčanky prehrávali 10:16. Dievčatá hrali zodpovedne, daril sa nám blok a útok. Do konca setu súperky urobili už len štyri body a set sme vyhrali 25:14.  Trval 22 minút.

Hrali sme bez striedania.

2.set však zastihol naše hráčky v útlme. Chybovali sme v útoku, často mali nepresný príjem a horšie blokovali. Pezinčanky zachytili začiatok, vyhrávali 4:3, neskôr 8:5 a 16:12. Ani v ďalšom priebehu sme dobre hrajúci Pezinok neprinútili k chybám a set sme prehrali18:25. Set trval 25 minút.

Striedania: dvojité-Krišková za Smataníkovú a Svatošová za Golitkovú (12:17), Pištěláková za Kuciakovú (13:21), Kóšová za Rákošovú (14:21).

3.set. Bol opäť v našej réžii. Všetky hráčky naplno zabrali, nenechali sa zaskočiť a príkladne bojovali. Od začiatku sme viedli 3:0, neskôr 7:1, 12:3, 15:4 a 19:6. Naše dievčatá výborne podávali, súperky odtlačili od siete a znemožňovali im útok. Vďaka rýchlej nahrávke Smataníkovej aj stredom siete sme pestro útočili a výborne bránili v poli (Kuciaková, Hinzellerová). Až do konca setu sme Pezinčanky nepripustili k hre a náskok zvyšovali až do konca setu. Vyhrali sme vysoko 25:9 za 18 minút a urobili dôležitý krok k celkovému víťazstvu v zápase.

Striedanie: Mitrengová na servis miesto Kuciakovej (23:9).

4.set.

Aj tento set začali dievčatá zodpovedne. Vyhrávali sme hneď od začiatku (4:0), neskôr 7:3 a 10.4. V tejto fáze sme výborne a obetavo bránili (Kuciaková, Golitková, Hinzellerová). Žiadna lopta nebola pre naše hráčky stratená.  Zásluhou dobrého podania (Herelová, Golitková) a dobrého protiútoku sme náskok postupne zvyšovali (13:7, 15:10, 17:12, 20:14) a v závere už nebolo pochýb o našom víťazstve. Set sme vyhrali 25:15. Trval 26 minút.

Striedania: Mitrengová na servis za Kóšovú (17:11) a naspäť (21:14), Krišková za Smataníkovú (20:13) a Svatošová za Golitkovú (20:14), Pištěláková za Kuciakovú (23:15).

Napriek zaváhaniu v 2. sete, ale príkladnou bojovnosťou najmä v 3.a 4. sete dokázali naše hráčky vybojovať cenné víťazstvo v náročnom prostredí a tak si vytvorili rozhodujúci
predpoklad k víťazstvu v celej semifinálovej sérii.

Najviac bodujúce hráčky (naša štatistika):

Kuciaková 17 b.(Ú:13,B:2,Po:2).Golitková 14 b. (Ú:11,B:3), Salanciová 11 b. (Ú:9,B:2),

Kóšová 8 b.(Ú:5,B:3), Herelová 8 b.(Ú:6,Po:2).

3.zápas semifinále hráme doma v stredu 28.3.12 o 17.00 h.

2%

© 2005 Slávia UK. SpracovanĂ© v redakÄŤnom systĂ©me SwiftSite spoloÄŤnosti ELET systems. [počet návštev: 1057364, dnes je: 24. apríl 2024, 17:45]