Víťazstvo v prvom semifinále doma nad VTC Pezinok 3:0

(26. 3. 2012)

21.3. 2012

V prvom semifinálovom stretnutí play-off zvíťazilo v hale Mladosť naše družstvo 3:0.

Zápas bol od začiatku obojstranne nervózny. Pezinok prišiel s množstvom hlasných fanúšikov bojovne naladený  a naše dievčatá sa s takouto atmosférou museli vysporiadať. Pravdou je skutočnosť, že našim hráčkam nešla hra v prvých setoch tak ako všetci očakávali. Nehrali uvoľnene možno pre dôležitosť zápasu ako aj pri  búrlivej atmosfére pezinských fanúšikov.  Pezinčanky ťažili často z našich nepresností, vlastných chýb a v prvých dvoch setoch aj z neefektívneho protiútoku. Tretí set bol už jasne v réžii našich hráčok.

Slávia EU BA – VTC Pezinok 3:0 (25:18, 25:20, 25:12). Trvanie 77 minút. Divákov 200. Rozhodcovia: Ing. Dovičovič a Juráček.

Základná zostava  nášho družstva: Salanciová-Kuciaková, Kóšová-Herelová, Krišková- Smataníková a liberka Hinzellerová

V zápase striedali: Golitková a Mitrengová.

1.sete od začiatku zásluhou dobrého podania výborných blokov (Kóšová, Salanciová, Herelová) sa súper až do stavu 10:3 nepresadil. Po našich zaváhaniach, zlej obrane v poli a neefektívneho útoku súper postupne náš náskok znížil až 11:9.   V ďalšom priebehu si naše družstvo udržiavalo 3-4 bodový náskok. V závere sme zlepšili aj útok a set vyhrali jasne 25:18. Trval 22 minút. Hrali sme bez striedania.

2.set mal podobný priebeh ako prvý. Pezinčanky sa na začiatku setu ujali vedenia 3:0, naše dievčatá otočili na 5:3, neskôr viedli 6:5, 8:6, 10:8, 18.13, 18:15. V hre však stále chýbala  ľahkosť, uvoľnenosť a najmä účinnejší protiútok. Pezinčanky sa snažili presadiť v útoku, naše hráčky im v tom zabraňovali účinným servisom (Kóšová, Smataníková). V závere ďalšom priebehu sme získali väčší náskok (22:18), súperky znížili na 23:20. Od tohto stavu bodovali už len naše dievčatá a set vyhrali 25:20 za 26 minút.

Aj tento set sme hrali bez striedania.

3.set. Nastúpili sme s jednou zmenou. Na post univerzálky miesto Kriškovej nastúpila Golitková (tréner ju šetril lebo bola po chorobe). Po vyrovnanom začiatku (3:3) nastal u nás výpadok, Pezinčanky bodovali a išli do vedenia až 7:3 !  Potom však naše dievčatá konečne naplno zabrali. Účinným podaním Golitkovej sme nepriaznivý stav nielen vyrovnali, ale išli do vedenia (9:7). Od toho momentu už nebolo pochýb o našom víťazstve. V ďalšom priebehu sa účinným podaním pridala aj Herelová. Pezinčanky nemohli založiť účinný útok a naše dievčatá čoraz viac bodovali. Výraznejšie sme zlepšili aj našu tradične dobrú obranu v poli, tým aj protiútok. Od počiatočného nepriaznivého stavu 3:7, súperky  až do konca setu urobili len päť bodov. Set sme jasne vyhrali 25:12. Trval 23 minút.

Striedanie: Mitrengová na servis miesto Kuciakovej (23:12).

Napriek horšej hre našich dievčatá v prvých dvoch setoch, predsa len splnili predpoklad prvého víťazstva v semifinálovej sérii, ktorá sa hrá na tri víťazstvá.

Najviac bodujúce hráčky (naša štatistika):

Kóšová 12 b.(Ú:6,B:4,Pod:2), Salanciová 12 b. (Ú:11,B:1), Kuciaková 8 b.(Ú:6,B:2).

2.zápas semifinále sa hrá v Pezinku  v sobotu 24.3.12 o 18.00 h.

2%

© 2005 Slávia UK. SpracovanĂ© v redakÄŤnom systĂ©me SwiftSite spoloÄŤnosti ELET systems. [počet návštev: 1051986, dnes je: 29. marec 2024, 10:36]