Víťazstvo aj v odvete ¼ finále play-off v Nitre nad COP 3:1.

(15. 3. 2012)

V odvetnom zápase ¼ finále s COP Nitra v ich prostredí stratilo naše družstvo jeden set a vyhralo 3:1. Nitranky v prvých dvoch setoch využili  našu menšiu koncentráciu, viaceré zbytočné chyby a donútili naše hráčky v ďalšom priebehu zápasu sa viac skoncentrovať a hru zlepšiť. Aj v tomto zápase bolo našou zbraňou podanie a dobrá obrana v poli. Súperky však hrali podobne ako v prvom zápase nebojácne, smečovali často s rizikom, čo im vyšlo najmä v prvom a druhom sete. Dôslednejšou obrannou hrou na sieti a v útoku však v ďalšom priebehu už súperkám nedali šancu na zisk ďalšieho setu.

COP Nitra – Slávia EU BA 1:3 (21:25, 26:14, 25:14, 25:16). Trvanie 96 minút. Divákov 100.

Rozhodcovia: Szász a Kováčik.

Základná zostava  nášho družstva: Salanciová-Kuciaková, Kóšová-Herelová, Golitková, Smataníková a liberka Hinzellerová.

V zápase striedali: Mitrengová, Pištěláková, Rákošová, Krišková a Svatošová.

1.sete Po vyrovnanom začiatku (2:2, 4:4) sa naše hráčky začali výraznejšie presadzovať od polovici setu najmä zásluhou dobrého podania (12:7, 14:9, 19:11). V závere setu Nitranky  náskok znížili na rozdiel 5 bodov (23:18, 24:19) a vzávere 3 bod (24:21). Ďalšie zníženie náskoku už naše dievčatá nepripustili a set  vyhrali za 27 minút 25:21.

Striedania: Krišková za Smataníkovú (19:11 naspäť za 24:19), Svatošová za Golitkovú (19:12 a naspäť za 23:18)

2.set bol najvyrovnanejší. Vyrovnaný priebeh bol až do stavu prvého technického tajmu. Nitranky potom viedli 11:8 a naše družstvo zobralo prvý tajm. Neskôr bolo ešte 11:10 pre súperky, potom však sme získali náskok 18:14 a zdalo sa, že set ukončíme bez problémov. Súperky však sa nevzdali a nielen znížili, ale v závere sa aj ujali vedenia 22:20.  Ani záver setu nám nevyšiel. V koncovke sme prehrávali 23:24. Podarilo sa nám síce vyrovnať, súperky však dvoma bodmi set ukončili a zvíťazil 26:24. Set trval 27 minút.

Striedania: Mitrengová na podanie za Salanciovú (19:18, späť za 23:24).

3.set bol už iný. Naše hráčky začali hrať zodpovednejšie, koncentrovanejšie. Do stavu 10:9, 12:11 síce bola hra ešte pomerne vyrovnaná. Potom sa však naše hráčky začali jasne presadzovať na sieti blokom a zlepšeným protiútokom. Postupne sme náskok zvýšili na 18:13, 23:14) a set jasne vyhrali 25:14. Trval 20 minút.

Hrali sme bez striedania.

4.set: Aj v tomto sete súperky nenašli zbraň na našu zlepšenú hru. Od začiatku do konca mali naše dievčatá hru v rukách. Viedli sme 10:5, 15:9,19:14, 22:15. V závere dostali ešte príležitosť naše ďalšie hráčky. Prvý mečbal sme mali za stavu 24:16, ktorý sme premenili a zvíťazili za 22 minút 3:1.

Striedania: Pištěláková za Kuciakovú (22:14) a dvojstriedanie (23:15) Krišková za Smataníkovú a Svatošová za Golitkovú.

Víťazstvom v dvoch zápasoch štvrťfinále play-off (hralo sa na dve víťazstvá) naše družstvo podľa očakávania postúpilo do semifinále, kde sa stretne ako minulý rok s Pezinkom.

Najviac bodujúce hráčky (naša štatistika):

Kóšová 14 b.(Ú:9,B:3,Pod:2), Salanciová 13 b. (Ú:11, B:3),Kuciaková 12 b.(Ú:11,B:1), Herelová 12 b.(Ú:8, B:2,Po:2), Golitková 11 b.(Ú:4,B:6,Po:1).

Najbližší zápas: doma s VTC Pezinok – prvý zápas semifinále v stredu 21.3. o 17.00 hod.

2%

© 2005 Slávia UK. SpracovanĂ© v redakÄŤnom systĂ©me SwiftSite spoloÄŤnosti ELET systems. [počet návštev: 1057324, dnes je: 24. apríl 2024, 07:17]