Pokračovanie vo víťaznom ťažení, tentoraz na pôde Linzu 3:0

(27. 1. 2012)

Naše dievčatá pokračovali vo víťaznom ťažení aj na súperovej pôde – v Linzi. Víťazstvo nad nebezpečným súperom s najefektívnejšou útočníčkou súťaže MEL – Meyersovou (v zápase získala 15 bodov), bolo veľmi dôležité v boji o prvú štvorku. Náš tým nenechal nič na náhodu a dôslednou hrou v obrane v poli a protiútoku, podporenú dobrým servisom získal prevahu nad domácimi a dokázal zápas vyhrať bez straty setu.

ASKO Linz Steg - Slávia EU BA 0:3 (-17,-19,-18). 72 minút.

Rozhodcovia: Večera a Záhorcová (ČR)

Základná zostava: Salanciová – Kuciaková, Kóšová-Hinzellerová, Smataníková-Golitková (striedali: Krišková, Pištéláková, Svatošová, Čierna).

1.set:

Naše družstvo začalo výborne. Hneď veľmi dlhú prvú rozohru vyhralo a ďalej účinným servisom, dobrou obranou v poli  s blokom sme získali náskok počiatočný  3:1, 6:3 a 8:4. V ďalšom priebehu sme náskok postupne zvyšovali (12:4, 14:8, 16:10, 20:14) a set vyhrali bez problémov 25:17. Set trval 23 minút.

Striedania: Krišková za Smataníkovú (20:15), Svatošová za Golitkovú (20:16) a Pištěláková za Kuciakovú (23:16)

2.set:

Nastúpili sme v rovnakej zostave ako v prvom. Tento set bol až do stavu 19:19 vyrovnaný. Od začiatku Linz zvýšil aktivitu aj efektivitu v útoku. Viedol 4:3, 5:4. Po pomerne vyrovnanom začiatku sa Linz ujal vedenia 8:6, 9:7 a 12.9. Po našom oddychovom čase (9:12) sme náskok súpera vyrovnali a ujali sa vedenia 14:13. Od toho času sme si udržiavali 1- bodový náskok (17:16,18:17) Súper však vyrovnal na 19:19.  Koncovku však naše hráčky zvládli výtečne  a súperovi už nedovolili uhrať ani bod. Zvíťazili 25:19. Set trval 24 minút. Tento set sme hrali bez striedania.

3.set:

Aj tento set sme začali v základnej zostave. Začiatok nám opäť patril. Vyhrávali sme 3:1, 6:2 a 7:5. Po technickom tajme (8:5) sme náskok ešte zvýšili 10:7, 12:6 a neskôr 13:8 a zdalo sa že sme položili základ víťazstva v tomto sete. Súper sa však nevzdal a zásluhou dobrej obrany v poli a útoku Meyersovej znížil náš náskok na rozdiel jedného bodu 14:13. Tréneri si za tohto stavu zobrali oddychový čas. Po ňom bol stav 15:13, 18:16 a 20:17. Koncovku, podobne ako v druhom sete však naše dievčatá zvládli bravúrne bodovali až do konca – 25:17. Set trval 25 minút.

Striedania: Čierna na servis za Kóšová (15:13), dvojité – Krišková za Smataníkovú, Svatošová za Goltikovú (21.17) a Pištěláková za Kuciakovú (23:18).

Najviac bodujúce hráčky (naša štatistika):

Golitková 14 b.(Ú:10,B:3,Po:1). Salanciová 11 b.(Ú:8,B:1,Po:2), Kóšová 8 b.(Ú:6,B:2), Hinzellerová 7 b (Ú:3, B:3, Po:1).

Najbližší zápas zohrá naše družstvo s Doprastavom vo finále SP v hale na Pasienkoch v nedeľu 29.1.2012 o 18.00 hod.

2%

© 2005 Slávia UK. SpracovanĂ© v redakÄŤnom systĂ©me SwiftSite spoloÄŤnosti ELET systems. [počet návštev: 1055634, dnes je: 16. apríl 2024, 07:02]