Výborná hra a jasné víťazstvo doma nad nebezpečným Kamnikom 3:0.

(14. 1. 2012)

Po prehre v Kamniku 1:3 čakal naše hráčky ťažký zápas a pokus o odvetu. Naše dievčatá však po slabom výkone proti Paneurópe pristúpili k zápasu s patričným nasadením a predviedli výborný výkon vo všetkých herných činnostiach. Súpera dôslednou hrou na bloku a výbornou obranou v poli ústiacej do účinného protiútoku nedali súperkám počas celého zápasu šancu. V priebehu zápasu stále viedli a len v 3.sete bol stav 4:4. Vyhrali absolútne zaslúžene a po peknej hre. Výborne zahrala najmä na bloku Hinzellerová s Kóšovou a s prehľadom bez chýb hrala v pohode Golitková.

Slávia EU BA – Calcit Kamnik 3:0 (19,13,18). 76 minút.

Rozhodcovia: Haas a Kulhanek (Rak). Čiaroví: Svorenčík a Gerboc.

Základná zostava: Salanciová – Kuciaková, Kóšová-Hinzellerová, Smataníková, Golitková. Hrali sme bez liberky.

Striedali: Krišková, Mitrengová, Čierna.

1.set:

Napriek tomu, že sme viac razy pokazili podanie, naše družstvo začalo výborne. Účinným blokmi sme odstavili ich najlepšiu útočníčku Turnšek. Postupne aj zlepšeným servisom, výbornou hrou v obrane a v protiútoku sa naše dievčatá čoraz viac presadzovali. Vyhrávali sme 2:1, 5:1, 6:2. Neskôr sme náskok zvýšili na 8:2, 11:5, 13:8 a 18:10. Aj záver patril našim hráčkam, keď si vysoký náskok udržali (23:16) a vyhrali 25:19. Set trval 23 minút.

Striedania: Krišková na blok miesto Smataníkovej (21:14), vrátila sa za 23:17, Čierna za Golitkovú (22:15) vrátila sa za 23:16. a v závere (24:18) Mitrengová na podanie za Salanciovú.

2.set:

Nastúpili sme v rovnakej zostave ako v prvom sete. Od začiatku sme hrali v trende prvého setu. Po vyrovnanejšom začiatku (3:2) sme znovu vyhrávali 6:2. V ďalšom priebehu sme náš náskok zvyšovali (10:2) najmä zásluhou výborných blokov (Golitková-Kóšová), tiež s Hinzellerovou, ktorá aj šikovne útočila. Vysoký náskok sme si udržali až do konca setu, keď sme viedli 19:10. Výbornými 5 podaniami Mitrengovej sme sa dostali až na prvý setbal 24:11. Vyhrali sme za 24 minút 25:12.

Striedania: Mitrengová na podanie za Kóšovú (19:10), Krišková za Smataníkovú na blok (24:11) a Čierna za Golitkovú (24:12).

3.set:

Aj tento set sme začali z pôvodnou zostavou. Priebeh tohto setu až do jeho polovice bol  najvyrovnanejší. Začiatok setu 1:1, neskôr sme viedli 6:4 a 10:4 . Súper sa však nevzdal a začal výborne až na hranici rizika podávať, čo sa mu darilo. Náš útok sa otupil vzhľadom k nepresnému príjmu podania a súper stiahol náš náskok na 10:9. Až postupne kvalitným podaním Golitkovej, dobrej hre v obrane na sieti a v poli sme sa začali opäť presadzovať. Náskok sme zvýšili z 12:10 na 18:12 a to bol kľúčový moment tohto setu. Za stavu 21:16 nastúpila znovu ako v predchádzajúcich setoch Mitrengová na servis a účinnými podaniami pomohla zvýšiť náskok na 24:16. Po dvoch bodoch súpera sme nakoniec tretí mečbal premenili a vyhrali za 23 minút 25:18 a celý zápas 3:0.

Striedania: Mitrengová na podanie za Kuciakovú (21:16).

Najviac bodujúce hráčky (naša štatistika):

Kóšová 15b.(Ú:10,B:5), Golitková 12b. (Ú:7,Po:1,B:4), Salanciová 11b. (Ú:9,Po:1,B:1),

Hinzellerová 10b. (Ú:5,B:5), Kuciaková 9b. (Ú:6,Po:2,B:1)

Budúci víkend má družstvo prestávku v MEL prestávku. Najbližší zápas hráme v Linzi v stredu 26.1. o 20.00 hod.

2%

© 2005 Slávia UK. SpracovanĂ© v redakÄŤnom systĂ©me SwiftSite spoloÄŤnosti ELET systems. [počet návštev: 1051886, dnes je: 28. marec 2024, 19:51]