Víťazstvo v prvom zápase semifinále SP nad Paneurópou 3:0

(13. 12. 2011)

V prvom semifinálovom stretnutí slovenského pohára dvoch bratislavských univerzít boli naše dievčatá lepšie a nestratili na domácej pôde ani set.

Vyhrali zaslúžene 3:0 a vytvorili si tak dobrú pozíciu pre odvetný zápas 11.1.2012 na palubovke Paneurópy (Ilkovičova ul.  FEI STU).

Slávia EU BA – VŠK Paneurópa 3:0 (25:13, 25:14, 25:20). Trvanie 80 minút. Divákov: 100.

Rozhodcovia: Juráček a Sarka.

Naše družstvo nastúpilo v zostave: Salanciová-Kuciaková, Kóšová-Rákošová, Krišková- Smataníková a liberka Hinzellerová

V zápase striedali: Mitrengová, Pištěláková

Nehrali pre zranenie: Herelová a Svatošová.

1.sete naše hráčky aj zásluhou obetavej a dobrej hry Paneurópy sa ťažšie presadzovali. Pre viaceré zbytočné chyby museli dva razy doťahovali náskok súperiek. V koncovke prvého setu sa predsa len prejavila ich sila a skúsenosť a set vyhrali za 29 minút 25:23.

Prvý set sme hrali bez striedania.

2.set bol jasne v réžii našich hráčok. Zlepšeným útokom a blokom dostali súperky od začiatku až do konca pod tlak a jasne zvíťazili 25:14.

Striedania: Mitrengová za Kuciakovú (18:11) a Pištěláková za Krišková (20:11).

3.set bol síce vyrovnanejší ako predchádzajúci, ale tiež len pre niektoré naše nedorozumenia a slabší protiútok. Súperky už nestačili na obrat v zápase.

Tento set sme vyhrali za 25 minút 25:20 a zápas celkove 3:0.

Striedania: Mitrengová za Salanciovú (22:19)

Hra našich dievčat bola miestami veľmi dobrá (obrana v poli) miestami však s chybami a nedorozumeniami (protiútok, neúčinné podanie). Dôležité bolo však zvládnutie zápasu po predošlých neúspešných výsledkoch a slabšej hry zapríčinenej dlhým cestovaním družstva a stratou pravidelného tréningového cyklu ako aj pred nastávajúcim ťažkým zápasom doma s Rijekou.

Najviac bodujúce hráčky (naša štatistika):

Salanciová 19 b.(Ú:13,B:5,Po:1), Kóšová 15 b.(Ú:10,B:4,Pod:1), Kuciaková 9 b.(Ú:6,B:2,Po:1)

Najbližší zápas: Sobota 17.12. o 17.00 hod doma s Rijekou

2%

© 2005 Slávia UK. SpracovanĂ© v redakÄŤnom systĂ©me SwiftSite spoloÄŤnosti ELET systems. [počet návštev: 1057566, dnes je: 25. apríl 2024, 20:01]