Prehra vo finále SP v Myjave s DPS 0:3.

(31. 1. 2011)

Naše družstvo neobhájilo minuloročné víťazstvo vo finále Slovenského pohára a nezískalo 10.  titul víťaza SP. Po pomerne vyrovnanom zápase sme Doprastavu podľahli v troch setoch.

Slávia UK Ekonomická univerzita – Doprastav Bratislava  0:3 (-19, -20, -23).

Rozhodovali: Kováčik M. a Malik.

Nastúpili sme v základnej zostave: Salanciová – Hnátová, Kóšová – Rákošová, Jelínková, Golitková a Hinzellerová. V zápase striedali Mitrengová a Čierna..

1.set  začalo naše družstvo výborne. Hneď od začiatku vyhrávalo 3:0, 5:1. Doprastavu sa podarilo vyrovnať až za stavu 6:6. Aj od tohto stavu sme viedli o 1 – 3 body (8:6, 10:6, 11:8). Hrali sme dobre v útoku (Golitková) a dobre prihrávali. Doprastav však znovu vyrovnal na 12:12. Neskôr bolo 13:13 a 14:14. Od tohto stavu však súper vyvíjal tlak útokom a my sme nemali dobrú obranu nielen na sieti, ale najmä v poli. Útok začal byť z našej strany neefektívny (Hnátová, Salanciová) a Doprastav postupne získaval náskok 16:14, 18:15 20:16 22.18 a set vyhral 25:19. Od polovice setu hra našich dievčat nebola dobrá a dobrú hru a iniciatívu do polovice setu sme prenechali súperovi.

2.set  bol vyrovnaný až o stavu 11:11. Tak ako v 1.sete od polovice setu postupne prebral vďaka lepšej útočnej hra a obrane iniciatívu Doprastav a viedol zväčša o dva body (14:12, 16:14 17:15. 19:17 20:18. Našim dievčatám sa podarilo ešte znížiť na 20:21. No koncovku mal súper lepšiu. Od stavu 21:20 získal štyri body za sebou a vyhral 25:20.

3.set  bol z našej strany najlepší. Na začiatku bola hra veľmi vyrovnaná. Naše družstvo sa chcelo chytiť a otočiť zápas. Súper po vyrovnanom začiatku (3:3,5:6) získal štvorbodový náskok 10:6. Po veľmi dobrom podaní striedajúcej Mitrengovej (za Hnátovú) sme nielen vyrovnali na 10:10, ale aj ujali vedenia 12:10!. Od tohto stavu si naše hráčky udržiavali 1-3 bodový náskok (13:12, 14:13 17:14,19:16, a 20:17. V závere setu Doprstav znižil 20:19, ale aj v ďalšom priebehu sme viedli 21:19,22:21. Našim neúčelným protiútokom a jednoduchou nahrávkou sme nechali súpera nielen vyrovnať na 22:22, ale sa aj ujať vedenia 23:22 a 24:23. Za  tohto stavu netaktickou nahrávkou na práve striedajúcu Hnátovú, ktorá zasmečoval do siete, sme mečbal súpera neodvrátili a prehrali 23:25.   Tento set bol rozhodne v našich silách vyhrať a  otočiť priebeh zápasu. Škoda, lebo v tomto sete sme boli lepší ako súper. sV tomto sete pod začiatku nastúpila na nahrávke Čierna miesto Jelínkovej a v závere spomínaná Hnátová na miesto Mitrengovej.

Výkon nášho družstva bol síce lepší ako v prvom zápase s Doprastavom v hale Mladosť, ale nestačil na víťazstvo najmä pre našu jednoduchú hru na sieti, máĺo početný útok cez naše stredové hráčky a slabšiu obranu na sieti a v poli ako mal súper. Koncovky všetkých troch setov sme nezvládli.

Najviac bodujúce hráčky:  Golitková 11 bodov (útok 7, blok 2, podanie 2), Salanciová 11 bodov

(10 útok, 1 blok),  Kóšová 7 bodov ( 5 útok, 2 podanie).

Najbližší zápas hrá naše družstvo 1/8 finále Challenge Cup s Mallorcou v hale Mladosť v utorok 1.2. o 17.30 hodine.

2%

© 2005 Slávia UK. SpracovanĂ© v redakÄŤnom systĂ©me SwiftSite spoloÄŤnosti ELET systems. [počet návštev: 1058747, dnes je: 2. máj 2024, 23:44]