Prehra v Maribore tesne 2:3.

(23. 1. 2011)

Po veľmi dobrom výkone nášho družstva v Maribore sme v 5. setoch tesne prehrali. Veľká škoda, lebo naše dievčatá mali víťazstvo na dosah. Prehrou 2:3 sme aspoň do tabuľky MEVZY získali jeden bod.

Na zápas necestovala Salanciová, ktorá absolvovala rehabilitáciu zraneného ramena.

Nastúpili sme v základnej zostave: Mitrengová – Hnátová, Kóšová – Rákošová, Jelínková, Golitková a Hinzellerová. Striedali  Krišková, Herelová a Čierna.

Výsledok:  Maribor – Slávia UK EU 3:2 (-13, -24, 18, 15, 13)

1.set nám vyšiel. Hrali sme celý set veľmi koncentrovane s kvalitným  servisom a výborným útokom. Začiatok setu  síce vyšiel Mariboru, vyhrával 1:0, 2:1,3:1. Ale od tohto stavu naše družstvo postupne dobrým servisom, blokom a útokom si vytvorilo tlak a postupne začalo vyhrávať 6:5, 8:6, 9:7,12:7, 14:7 až 16:8. Tento už rozhodujúci náskok ešte v závere setu zvýšilo na 20:9, 23:10 a set sme vyhrali za 22 minút 25:13. Hrali sme bez striedania.

2.set bol už vyrovnaný. Maribor sa začal postupne rozohrávať a viedol od začiatku 3:0, 4:1,7:4, 9:8. Až pri stave 9:9 sa nám podarilo vyrovnať. V tejto fáze sme dobre súpera blokovali a dobre bránili v poli. Do stavu 12:12 bola hra vyrovnaná. Potom naše hráčky prebrali iniciatívu a piatimi bodmi za sebou získali výrazný náskok 17:12. Zlepšený servis súperovej nahrávačky a tvrdý útok znamenal postupne znižovanie nášho náskoku. Stále sme si však udržiavali menší náskok (17:15, 18:16 19:17, 20:18, 22:21. Maribor vyrovnal na 22:22 a prišla koncovka, ktorá bola veľmi dramatická Prehrávali sme o bod 22:23, ale vyrovnali na 23:23 a aj  získali setbal 24:23. Súper však vyrovnal na 24:24. Dvoma bodmi sme set predsa len vyhrali a 26:24 a v zápase viedli 2:0. Set trval až 30 minút. Aj tento set sme hrali bez striedania v základnej zostave z 1.setu.

3.set sa už Maribor jasne rozhohral. Skvalitnil obranu na sieti a protiútok. Od začiatku setu viedol 3:0, 5:0, Nám sa však podarilo vyrovnať na 6:6.Potom bola hra veľmi vyrovnaná až do stavu 11:11. Súer však „odskočil“ na rozdiel 3 bodov 14:11 a až do konca setu si udržiaval 3-6 bodový náskok (17:12 19:14, 21:15 23:16 a set vyhral 25:18 za 24 minút. V tomto sete prišli aj naše striedania. Na smečiarskom poste vystriedala Mitrengovú Krišková a na bloku Rákošovú striedala Herelová.

4.set  bol z našej strany najhorší. Prestalo sa nám dariť v útoku aj na bloku. Súper od začiatku viedol 3:1, 5:4. Nám sa podarilo vyrovnať na 7:7 aj 9:9 a 10:10. To však bolo všetko. Maribor hral v tejto fáze veľmi dobre a získal náskok 14:11, 16:12, 19:13. Aj v závere setu bol lepší a vysoko viedol 20:14, 23:14 24:15 a set vyhral za 20 minút 25:15. V našom družstve od začiatku na post blokárky nastúpila Herelová a v priebehu setu striedala Krišková a Čierna.

5.set - rozhodujúci set sme začali veľmi dobre. Účinným servisom sme nedovolili súperovi kvalitne útočiť a hrali sme dobre v obrane v poli (Hinzellerová, Golitková). Viedli sme 1:0, 2:1, 4:1. Maribor vyrovnal na 4:4, 5:5. Od tohto stavu získal miernu iniciatívu a viedol až 8:5. Našim  sa podarilo troma bodmi za sebou vyrovnať na 8:8 a postupne získať najmä výborným podaním Kriškovej a a obetavou hrou v poli dvojbodový náskok 10:8, 11:9 12:10 a dokonca 13:11! Žiaľ za tohto stavu súper začal veľmi dobre podávať, mali sme nepresný príjem podania,  náš útok bol nedôrazný a netaktická nahrávka. Našim dievčatám, ktoré príkladne bojovali nepodarilo sa získať vytúžený mečbal. Maribor bodoval a štyrmi bodmi nielen vyrovnal, ale aj zvíťazil 15:13. Rozhodujúci set trval až 22 minút. Veľká škoda záveru setu lebo naše družstvo bolo veľmi blízko k víťazstvu, zaslúžilo si aj vyhrať nad kvalitným súperom v ich prostredí. V piatom sete striedala Herelovú Rákošová (4:4) a Mitrengovú Krišková (5:7).

Najviac bodujúce hráčky:

19 bodov Kóšová (13 útok, 3 blok, 3 podanie), Golitková  18 bodov  (16 útok, 2 blok), Hnátová 13 bodov (12 útok, 1 podanie), Mitrengová 10 bodov (7 útok, 3 blok)

Zápas rozhodovali veľmi dobre Zidaničová a Franolič z Chorvátska.

Najbližší zápas hrá naše družstvo s Doprastavom vo finále SP na Myjave v sobotu 29.1.2011.

2%

© 2005 Slávia UK. SpracovanĂ© v redakÄŤnom systĂ©me SwiftSite spoloÄŤnosti ELET systems. [počet návštev: 1058749, dnes je: 3. máj 2024, 00:19]