Slávia UKSlávia UK

Prehra doma so Schwechatom 0:3.

(16. 1. 2011)

Družstvo Swchechatu zložené s výborných Američaniek a Srbky Simič v základnej zostave bol jasný favorit tohto súboja. Už ani Slovenské hráčky v službách Schwechatu - nahrávačka Zburová a smečiarka Radosová sa v základnej zostave Schwechatu už dlhodobo neobjavujú.  Nášmu družstvu išlo najmä ukázať kvalitnú hru a pokúsiť sa o zisk aspoň jedného setu. Tak ako vo Schwechate v prvom zápase, sa nám to nepodarilo napriek bojovnosti našich dievčat a dobrých výkonov niektorých hráčok (Golitková, Hinzellerová, Mitrengová, Kóšová). Dobrá hra nášho družstva sa prejavila v niektorých fázach zápasu, kedy sme držali s kvalitným súperom vyrovnanú hru.

Slávia UK Ekonomická univerzita – SVS Schwechat  0:3 (-18, -15, -20) 73 minút.

Rozhodovali: Ujháziová a Adler z Maďarska..

Nastúpili sme v základnej zostave: Krišková – Hnátová, Kóšová – Rákošová, Jelínková, Golitková a Hinzellerová. V zápase striedali Mitrengová,  Salanciová, Herelová, a Čierna..

1.set,  jeho začiatok bol hneď v réžii súperiek. Výborný servis sme nespracovali (Hnátová) a súper išiel hneď do vedenia 5:0. Prvý bod sme urobili až za tohto stavu rýchlym útokom stredom siete od Rákošovej. Potom sa hra trošku vyrovnala aj zásluhou viacerých úspešných úrokov našich smečiarok Kriškovej a Mitrengovej. Súper si však 5-7 bodový náskok naďalej účinným servisom, výbornou obranou v poli a tvrdým útokom na sieti a viedol až do konca setu (9:4, 14:9, 16:11, 18:13, 22:15,24:18). Set vyhral za 22 minút 25:18. Hnátovú za stavu 4:12  vystriedala Mitrengová, ktorá sa uviedla viacerými úspešnými útokmi a dobrým podaním.. V závere setu striedala Rákošovú na bloku Herelová (15.22).

2.set  na začiatku bol oveľa vyrovnanejší. Viedli sme 1:0, 2:1. Ešte do stavu 5:5 sa našim dievčatám podarilo udržať vyrovnanú hru.  Od tohto stavu však súper išiel do výraznejšieho vedenia a získal až 7 bodový náskok (12:5).  Aj v ďalšej fáze vyvíjal tlak v útoku a v obrane v poli bol neprekonateľný. Napriek viacerým dobrým fázam nášho družstva keď dobrou obranou v poli (Hinzellerová, Golitková, Salanciová) udržal loptu v dlhých výmenách, súper sa však nakoniec väčšinou presadil. Zvyšoval náskok na 15:5, 18:7, 21:10, 23:13 a set hladko vyhral 25:15. Trval 26 minút. V našom družstve striedala Čierna na nahrávke Jelínkovú (7:19), Mitengovú na smeči Hnátová (5:12), ktorá sa ale  znovu vrátila (6:15) a od stavu 5:13 nastúpila do zápasu nie celkom zdravotne fit Salanciová na miesto Kriškovej.

3.set  bol z našej strany najlepší. Ujali sme sa od začiatku vedenia 2:1, 3:2 5:3 až 8:5.  V tejto fázi sa nám daril servis, lepšie sme blokovali a útočili. Viedli sme aj naďalej, ale už len s jedno-bodovým náskokom až do stavu 12:11. Potom Schwechat znovu prebal iniciatívu a od toho stavu získal 6 bodov na 17:12. Našim dievčatám sa ešte podarilo znížiť na 14:17,  v závere setu Schwechat zvýšil tlak a zvýšil vedenie na 20:15, 22:16. V koncovke sa ešte našim dievčatám podarili znížiť na tri body (20:23), ale súper aj tento set dotiahol do konca 25:20 za 25 minút a zápas 3:0. V sete striedali: Jelínková na nahrávke Čiernu (9:11), ktorá sa znovu vrátila (12:17), Herelovú na bloku Rákošová (15:20) a v závere Mitrengovú na smeči Krišková (16:22).

Najviac bodujúce hráčky:  Golitková 12 bodov (útok 10, blok 2), Mitrengová 11 bodov (9 útok, 1 blok, 1 podanie), Kóšová 7 bodov ( 4 útok, 2 blok, 1 podanie), Krišková 7 bodov (6 útok, 1 podanie), Salanciová 7 bodov (5 útok, 2 podanie).

Najbližší zápas hrá naše družstvo v Maribore 22.1. o 18.00 hodine.

v.h.

Venujte nám

2%

Z histórie ženského volejbalu v Slávii UK Bratislava
V Slávii UK sa volejbal organizuje od roku 1953. Najskôr pod hlavičkou VŠ Bratislava, neskôr pod názvom Slávia Univerzita Komenského Bratislava. Od jeho založenia je vysokoškolským klubom. Je najúspešnejším ženským volejbalovým klubom na Slovensku, ako aj veľmi uznávaným a úspešným klubom v celej Európe.