Prehra doma s Rijekou 0:3

(10. 1. 2011)

Prehra doma s Rijekou 0:3.

Po návrate nášho družstva z Tirany nás čakal náročný súper – Rijeka. Naše družstvo v Rijeke vyhralo 3:2, keď sme zápas otočili z 0:2. Samozrejme, že sme očakávali a chceli víťazstvo aj v domácom prostredí. Naše dievčatá však zápas nezvládli podľa predstáv, napriek tomu, že v 1 a 3. sete videli aj o viac bodov. Prehra 0:3 je sklamaním, napriek tomu, že hráčky deň predtým absolvovali 20 hodinovú cestu z Tirany autobusom. Po chorobe nebola vo forme Salanciová, ktorá v zápase len striedala.

Nastúpili sme v základnej zostave: Hnátová - Mitrengová, Kóšová – Herelová, Čierna, Golitková a Hinzellerová. Striedali Jelínková, Krišková, Rákošová, Salanciová.

1.set.  Začali sme dobre. Vytvorili sme si počiatočný náskok 2-3 bodov, ktorý hráčky udržali až do stavu 18:15. Rijeka potom začala náš náskok nielen sťahovať (18:16, 18:17), ale aj skóre vyrovnala. Naše dievčatá ešte v závere setu získali 2 bodový náskok (20:18), no nestačilo to. Súper opäť vyrovnal (20:20) a od tohto stavu sa účinným servisom a dôrazným útokom v koncovke presadil. Viedol 21:20. 23:20 24:21 a set vyhral 25:21. Trval 23 minút. Zbytočne stratený set. V závere setu striedala na smeči Mitrengovú  Krišková (18:18) a na nahrávke Čiernu Jelínková (20:22).

2.set bol od začiatku v réžii Rijeky. Naše dievčatá mali problém s príjmom podania a účinným útokom. Prehrávali sme 0:2, 3:6, 7:8. vyrovnali sme síce na 8:8 aj 9:9, ale súper išiel až do úplného záveru znovu do vedenia 11:9, 14:11, 17:12, 21:18, až 24:19. Za tohto stavu Jelínková začala účinne podávať a náskok 5 bodov súpera sme dobrou obranou a protiútokom zlikvidovali! Žiaľ prišla hrubá chyba Jelínkovej na podaní a šiesty setbal Rijeka už premenila. Prehrali sme 24:26 a nevyužili obrovskú šancu na vyrovnanie zápasu 1:1. Set trval 22 minút. V našom družstve už na začiatku setu striedala (2:6) Čiernu na nahrávke Jelínková, Hnátovú Salanciová 16:19), ktorá sa ešte v závere (19:22) ešte vrátila a Herelovú Rákošová (11:16).

V 3.sete  sme podobne ako v 1.sete veľmi dobre začali. Viedli sme 1:0, 2:1, 5:3 7:3, 8:4, 10:6 až do 11:10. Od tohto stavu až do 15:15 bola hra veľmi vyrovnaná. Súper potom postupne získaval náskok 17:15, 19:16. Aj po našom oddychovom čase (16:19) pokračoval v tlaku (20:16, 23:17) a za stavu 24:19 mal mečbal, ktorý hneď premenil na víťazstvo v sete 25:19 a zápase 3:0. Set trval 23 minút. V závere setu striedali Kriškovú Salanciová (16:19), Rákošovú Herelová (16:22) a Golitkovú na podaní Mitrengová (16:23)

Najviac bodujúce hráčky: Golitková 14 bodov (10 útok, 4 podanie), Kóšová 9 bodov ( 6 útok, 1 blok, 2 podanie), Hnátová 7 bodov (6 útok, 1 podanie).

Výsledok:  Slávia UK EU – Rijeka  0:3 (-21, -24, -19), 73 minút.

Rozhodovali: Kulhánek a Haasová (AUT).

Najbližší zápas zohrá naše družstvo odvetu v Challenge Cup s Tiranou v utokok 11.1. o 17.30 hod..

2%

© 2005 Slávia UK. SpracovanĂ© v redakÄŤnom systĂ©me SwiftSite spoloÄŤnosti ELET systems. [počet návštev: 1058731, dnes je: 2. máj 2024, 19:21]