Prehra vo Schwechate 3:0

(12. 12. 2010)

Prehra vo Schwechate 0:3

Už tretiu prehru zaznamenalo naše družstvo s rakúskymi družstvami na ich pôde v MEL. Táto prehra sa dala čakať vzhľadom na výrazne posilnené družstvo SVS Schwechat s Američankami ako aj s Americkým trénerom (vystriedal slovenského trénera Přidala). Celé rakúske družstvo je zložené z legionárok, keď ich základnej zostave okrem štyroch Američaniek hrá výborná diagonálna hráčka Simič a v zostave sa objavuje aj slovenská juniorka Radosová.

Zápas sa hral prvý raz vo Swechate, v ich novej hale Multivesum.

Naše družstvo nastúpilo v základnej zostave: Salanciová – Hnátová, Kóšová – Herelová, Jelínková, Golitková a Hinzellerová. V zápase striedali Mitrengová,  Krišková a Svatošová.

1.set naše družstvo sa súperiek nezľaklo a výborne začalo. Od začiatku sme hrali dobre, bojovne. Viedli sme 3:0, 6:3, 8:6, 10:6, 11:7. Dobre sme hrali v útoku (najmä Hnátová a Golitková), darilo sa nám účinne podávať a výborne sme bránil v poli (Golitková, Hinzellerová, Hnátová). Súpera sme našou dobrou hrou jasne zaskočili, ten sa len pomaly rozbiehal. Náš náskok znížil až pri stave 11:10. Po našom oddychovom čase sa naše hráčky znovu pustili do súpera a znovu viedli o 3-4 body  (14:10,16:13,18:16). Od tohto stavu sa však súper začal čoraz viac presadzovať cez naše bloky a začal fantasticky brániť v poli. Napriek tomu sme aj v závere setu  udržiavali vyrovnanú hru a stav 19:19, 20:20, 22:22, 23:23. Koncovku však Schwechat zvládol lepšie a po našom nevykrytí útoku Golitkovej (Jelinková) získali prvý setbal, ktorý sme už našim útokom neodvrátili a súper vyhral set za 28 minút 25:23.

V 2.sete sme pokračovali vo veľmi dobrom výkone. Hra bola až do stavu 6.6 veľmi  vyrovnaná. Čoraz viac sa však hráčky Schwechatu začali  presadzovať tvrdým útokom aj stredom siete, naďalej výborne bránili v poli a naše hráčky mali čoraz väčší problém bodovať. Napriek tomu Schwechat až do záveru setu získal len 2-bodový náskok (10:8, 14:12, 15:13, 19:17, 21:19.  V koncovke setu však nás už nepustil bodovať a set vyhral 25:19 za 26 minút. V sete striedala slabo hrajúcu Salanciovú, Mitrengová a Krišková striedala Hnátovú.

3.set  už žiaľ bol plne v réžii Schwechatu. Začali sme so zmenami v zostave. Salanciovú vystriedala mladá Krišková. Na začiatku nás súper nepustil k bodovaniu a získal hneď vedenie 4:0, neskôr 8:4. Pri tomto stave hlavná rozhodkyňa (Ujháziová z Maďarska) nevidela náš dobrý útok od Hnátovej, ani viaceré teče súperiek na bloku a naše hráčky sa zlomili. Smečiarky nenašli priestor pre účinný útok, nahrávačka nič nevytvorila a súper bodoval až do konca! Nepomohli ani striedania. Vrátila sa do hry Salanciová, ktorá po veľmi zlých útokoch bola znovu vystriedaná a nepomohla ani zmena na nahrávke, keď Jelínkovú striedala mladá Svatošová. Set sme zahanbujúco prehrali 25:4 ! Trval len 16 minút.

Veľmi dobrý výkon z prvých dvoch setov sme si celkový dojem týmto setom pokazili.

Najviac bodujúce hráčky: Hnátová 12 bodov (útok 10, blok 1, servis 1), Golitková 8 bodov (útok 8)

Výsledok:   SVS Schwechat – Slávia UK Ekonomická univerzita 3:0 (23, 20, 4)

Trvanie zápasu: 76 minút.

Rozhodovali: Ujháziová a Hobor z Maďarska..

V utorok čaká naše hráčky cesta do Rumunskej Craiovy na odvetný zápas 2.kola Challenge Cupu (15.12.) a v sobotu 18.12. posledný zápas MEL v tomto roku s rakúskym Lincom.

2%

© 2005 Slávia UK. SpracovanĂ© v redakÄŤnom systĂ©me SwiftSite spoloÄŤnosti ELET systems. [počet návštev: 1058165, dnes je: 29. apríl 2024, 04:44]