Slávia UKSlávia UK

12. titul Majstra SR pre Sláviu UK Bratislava

(21. 4. 2010)

Slávia UK v 3.zápase finále so Senicou vyhrala presvedčivo 3:0 a získala 12. titul majstra SR

Po druhom zápase finále v Senici, ktorý naše dievčatá zvládli skvele, nás čakal posledný, ale najťažší krok doma. Všetci sme veľmi chceli, aby titul sme získali hneď v 3.zápase série a to ešte navyše pred vlastným obecenstvom. Stalo sa. Všetky naše hráčky spolu s trénerkou to zvládli perfektne a Senici sme prakticky vôbec nedali šancu na zvrat nielen v tomto zápase, ale ani v celej finálovej sérii. Naše družstvo v 3.zápase zvíťazilo 3:0 a ukončilo finálovú sériu so Senicou bez jedinej porážky.

Naše družstvo na 3.finálový zápas nastúpilo v rovnakej základnej zostave ako v predchádzajúcich dvoch zápasoch: Paňková so Salanciovou na smeči, Hrončeková s Kóšovou na bloku, Golitková na diagonále, Jelínková na nahrávke a Hinzellerová na poste libera.

1.set sme tak ako v Senici začali veľmi dobre. Jelínková začala dobre na podaní a naše družstvo išlo rýchlo do vedenia 6:1. Vedenie o 5-6 bodov si naše družstvo prakticky udržiavalo až do polovice setu. Viedli sme 8:4, 10:5, 13:6, 16:8. Naše dievčatá účinným podaním, dobrou obranou na sieti a v poli dostali súpera pod tlak. Výborne v útoku i protiútoku hrali naše smečiarky Paňková a Salanciová. Hinzellerová zase výborne na príjme podania a najmä v obrane v poli. Set sme až do konca nepustili z rúk. Po vedení 16:8 sme náskok ďalej zvyšovali na 17:11, 20:14, 22:16  a set dokončili za 24 minút na 25:17.

Začiatok 2.setu bol podobný prvému. Znovu sme pomerne rýchlo vyhrávali 3:1 a 5:1. Po technickom tajme za stavu 8:4 sme pokračovali na 9:4, 11:6, 14:7, 16:10. Takýto 5-6 bodový náskok si naše dievčatá udržali prakticky celý set. Po vedení 18:12 sme ho ešte v závere setu zvýšili na 21:12, 22:14, 24:16 a dokončili za 25 minút na 25:16. Veľmi dobre v tomto sete začala hrať Golitková v útoku (4 body) a Kóšová na bloku (3 body). Stabilne hrala na nahrávke Jelínková.

3.set bol najvyrovnanejší. Dostali sme sa opäť do vedenia 5:2, potom však vinou vlastných chýb na podaní a útoku začala Senica náskok nielen znižovať, ale vyrovnala aj na 5:5. V tejto fáze bola hra oboch družstiev vyrovnaná. Senica dokonca prvý raz v zápase sa ujala vedenia 8:7 a 11:8! Potom však naše dievčatá, ako veľa ráz predtým zabrali. Vďaka Hrončekovej podaniu, protiútokom Salanciovej a Paňkovej,  sme opäť začali preberať iniciatívu. Stav sme nielen vyrovnali na 12:12, ale po účinnom podaní Golitkovej sme začali získavať dôležitý náskok. Naše blokárky ustrážili nebezpečnú Biksadskú a Jonášovú. V tejto fáze zápasu tvrdo, ale aj vtipne útočila Golitková (4 body), perfektnými smečmi a protiútokmi sa pridala Salanciová (7 bodov), a tak od stavu 14:14 sme získali rozhodujúci náskok. Postupne sme viedli 16:14, 18:15, 20:15, 22:16. V polovici setu striedala Hrončekovú na podaní juniorka Ňurcíková a v závere setu ešte na podaní Hnátová vystriedala na krátko Salanciovú. V koncovke sme mali prvý mečbal za stavu 24:17, ktorý tvrdým nekompromisným protiútokom premenila Paňková na 25:17. Po 21. minútach tohto setu a celkove 63 minútach celého zápasu prepukla radosť nielen z víťazstva, ale aj zo získania 12. titulu majstra Slovenska..

Najviac bodujúce hráčky nášho družstva: Salanciová 17 bodov (14 útok, 2 blok, 1 podanie), Paňková 15 bodov (13 útok, 2 podanie), Golitková 11 bodov (6 útok, 2 blok, 3 podanie), Hrončeková 10 bodov (6 útok, 1 blok, 3 podanie), Kóšová 8 bodov (4 útok, 4 blok).

Celý zápas veľmi dobre rozhodovali  Dovičovič a Sarka M.

Záverom.

Nielen túto finálovú sériu, ale i zápasy vo ¼ finále a ½ finále hrali naše hráčky koncentrovane s jednoznačným cieľom získať titul majstra SR. Výkonnosť vďaka náročným tréningom, regenerácii správnej hernej príprave počas 2 týždňovej prestávky (kvalifikácia na ME juniorek) družstva mala jednoznačne stúpajúcu tendenciu a vyvrcholil najlepším výkonom v poslednom zápase sezóny. Pre semifinálovú sériu bol rozhodujúci moment víťazstvo v 1. zápase doma po stave 1:2 na sety na víťazstvo 3:2 a to isté sa zopakovalo aj vo finálovej sérii, keď naše družstvo v 1. zápase doma so Senicou dokonca „otočilo“ zápas z 0:2 na víťazstvo 3:2! To boli kľúčové momenty celej play-offovej série. Výsledkom toho bol fakt, že vo všetkých zápasoch play-off naše družstvo zvíťazilo. Žiadne družstvo v extralige ho neporazilo a to je fakt, ktorý pri tak mladom družstve (20,4 roka) si zaslúži uznanie.

Najbližší cieľ klubu: Zisk 10. juniorského titulu na Majstrovstvách Slovenska junioriek, ktoré za účasti ôsmich najlepších družstiev Slovenska usporiada v termíne 30.4.-2.5.2010 práve náš klub v hale Mladosť.

Venujte nám

2%

Z histórie ženského volejbalu v Slávii UK Bratislava
V Slávii UK sa volejbal organizuje od roku 1953. Najskôr pod hlavičkou VŠ Bratislava, neskôr pod názvom Slávia Univerzita Komenského Bratislava. Od jeho založenia je vysokoškolským klubom. Je najúspešnejším ženským volejbalovým klubom na Slovensku, ako aj veľmi uznávaným a úspešným klubom v celej Európe.