V 2.finálovom zápase Play off Slávia UK zvíťazila v Senici 3 : 0

(18. 4. 2010)

V 2.finálovom zápase play-off  Slávia UK zvíťazila v Senici 3:0

Po 1. zápase doma, keď naše družstvo otočilo nepriaznivý vývoj z 0:2 na víťazstvo 3:2, nás čakal v sobotu náročný súboj v Senici. U súpera, ktorý má túto sezónu tie najvyššie ambície opäť s veľkou podporou mesta a stabilných fanúšikov.

Naše družstvo na 2.finálový zápas nastúpilo v rovnakom zložení ako v prvom zápase doma: Paňková, Salanciová, Hrončeková, Kóšová, Golitková, Jelínková a liberka Hinzellerová.

Po minúte ticha venovanej poľským obetiam leteckej havárie pri Smolenksku, začal dôležitý zápas pre oboch finalistov.

1.set bol od začiatku bol veľmi vyrovnaný. Do1.technického tajmu išlo naše družstvo s jednobodovým náskokom 8:7. Od tohto stavu naše hráčky postupne preberali iniciatívu a vďaka výbornému bloku Jelínkovej, rýchlemu útoku Hrončekovej a protiútoku Paňkovej sme postupne zvyšovali náskok na 11:8, 13:9, 14:9. Trojbodový náskok si naše družstvo udržalo až do stavu 17:14. Potom však Senica zásluhou podania Halmovej a útoku Magátovej postupne znížila na 17:18 a 19:20. Potom však opäť našimi dobrými blokmi a obranou v poli sme získali rozhodujúci náskok 22:19, 23:20, 24:20 a set sme ukončili na 25:20.

2.set však Senica opäť zásluhou Halmovej a nášho nepresného príjmu podania rýchlo získala 4 bodový náskok - 4:0. Po našom tajme však pokazila servis a my sme nielen vyrovnali na 4:4, ale išli do vedenia 5:4 a postupne 8:7, 10:9. Od tohto stavu sme vďaka podaniu Jelínkovej a Salanciovej, útoku Golitkovej, Kóšovej a Hrončekovej, výbornej prihrávke a obrane v poli Hinzellerovej  urobili „šnúru“ bodov za sebou až na 15:9. V ďalšom priebehu sme si udržiavali 2-3 bodový náskok 16:13, 17:15. V závere setu sme náskok zvýšili až na 20:15 a v koncovke sme nedali šancu Senici znížiť. Postupne sme viedli 22:16, 23:17, 24:18 a setbal premenili na 25:18.

3.set bol samozrejme najnáročnejší. Senica chcela zvrátiť nepriaznivý vývoj zápasu. Zlepšila útok na sieti a s našim družstvom sa ťahala bod po bode: 0:1, 1:2, 2:3, 3:4 5:6. Po vyrovnaní 6:6 sme išli prvý raz do vedenia 7:6, 8:6 a postupne sme znovu získali náskok 10:7, 12:8  až 13:9. V tejto fáze naše dievčatá opäť dobre podávali (Hrončeková, Paňková) a naše smečiarky Paňková, Salanciová bezchybne útočili. Senica sa však nevzdala a najmä Biksadská a Jonášová nám začali robiť problém na sieti. Postupne znížili  na 13:11 a vyrovnali na 13:13. Od tohto stavu začal boj kto vyhrá tento set. Naše družstvo išlo síce  do 1-2 bodového vedenia 15:13, 16:13, 17:15, Senica však vyrovnala na 17:17. Záver setu bol dramatický. Naše jedno bodové vedenie 18:17, 19:18, 20:19 Senica vždy zlikvidovala a v  koncovke získala jednobodový náskok 22:21. Naše hráčky vyrovnali 21:21, viedli 22:21 a  23:22. V tejto fáze dobre podávala striedajúca Hnátová. Prvý setbal sme získali  pri 24:23 a posledný vytúžený bod získala Paňková tvrdým smečom do dlhej diagonály. Vyhrali sme 25:23 a celý zápas 3:0. V sete ešte striedala na podaní Golitkovú mladá Ňurcíková.

Najviac bodujúce hráčky nášho družstva:

Salanciová 17 bodov (12 útok, 2 blok, 3 podanie), Paňková 11 bodov (9 útok, 1 blok, 1 podanie), Jelínková 9 bodov (5 podanie, 3 blok, 2 útok),  Hrončeková 7 bodov (6 útok, 1 blok, 1 podanie),  Golitková 6 bodov (5 útok, 1 podanie)

Výborne rozhodovali rozhodcovia Mokrý a Porvazník so všetkými čiarovými rozhodcami.

3.zápas finále sa hrá v stredu 21.4. o17.00 v hale Mladosť.

Spracoval:

Vladimír Hančík

2%

© 2005 Slávia UK. SpracovanĂ© v redakÄŤnom systĂ©me SwiftSite spoloÄŤnosti ELET systems. [počet návštev: 1061827, dnes je: 14. máj 2024, 09:59]