V prvom finálovom zápase Slávia UK zdolala Senicu v dramatickom boji 3:2

(16. 4. 2010)

Slávia UK so Senicou v 1. finálovom zápase otočila 0:2 na víťazstvo 3:2

Po minuloročnom semifinále extraligy so Senicou, sa naše družstvo po roku stretlo s večným rivalom so Senice vo finále play-off. Očakávania od zápasu boli veľké, lebo naše družstvo so Senicou v tomto ročníku ešte nehralo a Senica tohtoročnú hernú kvalitu preukázala postupom do finále play-off cez minuloročného majstra Doprastav v zápasoch 3:1.

Naše družstvo na 1.finálový zápas nastúpilo v zložení: Paňková, Salanciová, Hrončeková, Kóšová, Golitková, Jelínková a liberka Hinzellerová.

Začiatok 1.setu bol vyrovnaný. Do vyššieho vedenia 8:5 sme sa dostali pred 1.technickým tajmom najmä zásluhou dobre podávajúcej Salanciovej. Po tajme však zbytočne pokazila servis a to znamenal nástup Senice, ktorá vyrovnala na 9:9. Až do stavu 15:15 bola hra veľmi vyrovnaná. Senica  však zásluhou nášho veľkého počtu pokazených podaní (celkove v sete 7), neúčinného útoku a protiútoku prebrala iniciatívu a viedla 19:16. Našim hráčkam sa podarilo ešte znížiť na 18:20 a 20:22, ale Seničanky v koncovke náskok zvýšili  a set za 24 min vyhrali 25:22.

2.set. bol v znamení dobrej hry Senice a našej nepresnej a kŕčovitej. Našim dievčatá sa od začiatku  nevychádzal rýchly útok, mali sme neúčinné protiútoky bloky. Senica postupne viedla 7:1, 10:5, 15:10, 19:16. V závere setu sme síce znížila na rozdiel jedného bodu 18:19, ale od tohto stavu naše dievčatá  získali len jeden bod a set za 25 min. prehrali 25:19. Na nahrávke striedala Čierna Jelínkovú.

Do 3.setu však naše družstvo nastúpilo s  odhodlaním výsledok zvrátiť. Od začiatku sa nám to darilo vďaka zlepšenému podaniu (Paňková, Jelínková), rýchlemu útoku Kóšovej a zlepšeným blokom (Golitková, Hrončeková). Postupne sa zlepšovala na útoku aj Salanciová s Hrončekovou. V sete sme viedli od začiatku 4:0, 7:1, 10:1,17:7, 22:13 a prvý setbal sme mali za stavu 24:14. Výborne v závere zahrala na podaní striedajúca Hnátová. Tento dôležitý 3.set sme vyhrali za 21 minút 25:14 a znížili v zápase vedenie Senice na 1:2.

4.set. sa vyvíjal pre naše družstvo podobne dobre ako 3.set. Bolo vidno, že sa naše hráčky „chytili“ a začalo hrať lepšie na všetkých činnostiach. Prednejšie sme podávali, lepšie blokovali a účinnejšie útočili. Na začiatku sme išli do vedenia 2:1, 6:1.Senica znížila na 6:4, 7:5. Ďalej sme viedli 10:6, 13:8, 15:11, 20:16. V závere setu prišlo naše zaváhanie. Viacerými chybami v útoku zbytočnými chybami na podaní Senica znížila náš náskok znížila a vyrovnala na  20:20. V koncovke sme však viedli 21:20, 23:21, 24:22, 24:23 a za takéhoto stavu pri dlhých výmenách oboch družstiev  Salanciovej šťastným útokom sme predsa set vyhrali 25:23 a vyrovnali stav v zápase na 2:2. Set trval 26 minút. V sete na podanie striedala Hnátová a Ňurcíková.

V 5.sete išlo o to, či naše dievčatá vydržia v nasadení z 3. a 4.setu alebo sa Senica znovu chytí.  Začiatok tohto rozhodujúceho setu bol však z našej strany vynikajúci. Zásluhou rozumného a účinného podania Jelínkovej (podávala 7x za sebou) sme sa ujali vedenia 7:1. Výborným protiútokom Hrončekovej ubránením Biksadskej na sieti (bola striedaná) dobrými blokmi  Hrončekovej a Kóšovej sme zvýšili náskok až na 10:2 a 12:5. Senica v závere síce znížila aj vďaka našim  chybám na 12:8, ale záver zápasu bol predsa zaslúžene pre nás. V závere setu dobre striedala na podaní Ňurcíková. Prvý mečbal sme mali za stavu 14:9 a set zavŕšili úspešným dvojblokom na 15:9 a zápas za 124 minút (!) vyhrali 3:2.

Zápas bol pre naše dievčatá mimoriadne náročný: Podobne ako 1.semifinále so Žilinou, ktoré sme tiež doma vyhrali tesne 3:2. Zásluhou však bojovnosti našich dievčat, zlepšenej hre a kondícii sa nášmu družstvo podarilo veľmi zle sa vyvíjajúci zápas „otočiť“ a získať dôležité prvé víťazstvo vo finálovej sérii.

Najviac bodujúce hráčky nášho družstva:

Paňková 13 (10 útok, 3 podania), Kóšová 13 (10 útok, 3 bloky), Hrončeková 13 (8 útok, 4 blok, 1 podanie),  Golitková 12 (9 útok, 3 blok).

Rozhodcovia:

Sarka Miro a Fatrdla Zdenko

2%

© 2005 Slávia UK. SpracovanĂ© v redakÄŤnom systĂ©me SwiftSite spoloÄŤnosti ELET systems. [počet návštev: 1061790, dnes je: 14. máj 2024, 00:20]