Slávia UKSlávia UK

3.zápas semifinále: Slávia UK - Žilina

(2. 4. 2010)

Slávia UK víťazstvom 3:0 v 3.zápase ½ finále play-off so Žilinou postúpila do finále.

Po druhom zápase v Žiline (3:0) si naše družstvo otvorili sľubnú pozíciu na postup do finále play-off. Napriek tomu, že ten záverečný krok je vždy najťažší, naše dievčatá ho úspešne zvládli a víťazstvom 3:0 po setoch 25:15, 25:18 a 25:21 sa po 18. raz prebojovali do finále play-off o majstra Slovenska.

Nastúpili sme v zostave ako v Žiline: Paňková, Salanciová na smeči, Hrončeková, Kóšová, na bloku, Golitková na diagonálnom útoku, s Jelinkovou na nahrávke a liberka Hinzellerová.

1.set začalo naše družstvo úspešne. Hneď sa dostalo do vedenia 4:1, 8:3. Potom prišlo menšie zaváhanie a súper znížil na 8:10 a dokonca vyrovnal na 12:12. Od tohto stavu však účinným podaním (Hrončeková) a najmä útokom Golitkovej prebrali znovu iniciatívu a získali vedenie až na rozdiel šiestich bodov 18:12. Až do konca si udržiavali náskok, súperovi dovolili už len tri razy bodovať a set vyhrali 25:15 za 22 min.

2.set. až do stavu 9:9 bol vyrovnaný. Zbytočnými chybami na podaní a v útoku sme dali šancu súperkám, ktoré viedli 5:3, 6:4. Potom naše hráčky spresnili hru, začali sa opäť presadzovať účinným podaním (Golitková) a dobrým protiútokom (Paňková, Hrončeková). Náskok od stavu 4:6 sme rýchlo zlikvidovali a už do konca setu viedli výrazným rozdielom 15:11, 18:13, 21:15. Za tohto stavu sa zranila nahrávačka Žiliny Turianska. Obnovilo sa jej zranenie kolena. Set sme ukončili za 24 min. 25:18.

3.set. bol z našej strany najslabší. Opäť sme zbytočne chybovali na podaní (po prerušení hry) súper sa chytil a dobre podával (Jakabová, Kováčiková). Hra bola dosť neurovnaná a vyrovnaná.  Súper ešte v závere viedol 17:18. V koncovke sme sa presadili blokmi (Hrončeková) útokom (Salanciová, Golitková) a v úplnom závere setu pomohla striedajúca Hnátová (miesto Salanciovej) na podaní a útoku. Set sme po určitých ťažkostiach v závere (23:21) dvoma poslednými bodmi vyhrali 25:21 za 23 min a tak vybojovali finále.

Najviac bodujúce hráčky: Golitková 14 bodov (11 útok, 1 blok, 2 podanie), Salanciová 13 bodov (12 útok, 1 blok), Paňková 13 bodov (10 útok, 3 podanie)

Rozhodcovia:

Ing.Dovičovič a Schimpl.

Teraz naše družstvo čaká kvôli kvalifikácii na ME juniriek v Nitre (6.-10.4.) prestávka pred finálovými stretnutiami o titul majstra SR a to so súperom zo Senice, ktorý porazil Doprastav.

V.H.

Venujte nám

2%

Z histórie ženského volejbalu v Slávii UK Bratislava
V Slávii UK sa volejbal organizuje od roku 1953. Najskôr pod hlavičkou VŠ Bratislava, neskôr pod názvom Slávia Univerzita Komenského Bratislava. Od jeho založenia je vysokoškolským klubom. Je najúspešnejším ženským volejbalovým klubom na Slovensku, ako aj veľmi uznávaným a úspešným klubom v celej Európe.