Slávia UKSlávia UK

2.zápas semifinále: ŽU Žilina - Slávia UK Bratislava

(21. 3. 2010)

Slávia UK v 2.zápase ½ finále play-off  v Žiline zvíťazila 3:0.

Po prvom zápase so Žilinou doma, v ktorom sme vybojovali tesné víťazstvo 3:2, sa naše družstvo na 2. semifinálový zápas play-off muselo skoncentrovať a hrať ešte lepšie. Navyše preto, lebo Žilinčanky, ako aj obecenstvo očakávalo dobrú hru domácich a dobrý výsledok. Výsledkom zlepšenej hry bolo veľmi dôležité víťazstvo 3:0 (20, 12, 17) za 64 min.

1.set začalo naše družstvo v tej istej základnej zostave ako v 1.zápase: Paňková, Salanciová, Hrončeková, Kóšová, Golitková, Jelinková a liberka Hinzellerová.

Začiatok setu bol obojstranne nervózny. Do stavu 13:14 vyhrávali tesne Žilinčanky. Od tohto stavu však prebrali iniciatívu naše dievčatá a najmä zásluhou účinného podania Jelínkovej a rýchleho útoku stredom od Hrončekovej, ako aj vtipného útoku Golitkovej sme postupne získali prevahu. Viedli sme 19:17, 21:17, 23:17. 24:18  a set ukončili 25:20 za 22min.

2.set bol od začiatku v našich rukách. Opäť sme ťažili z dobrého servisu (Paňková, Jelínková) a súpera sme dobre bránili na sieti, pričom sme blokom získali až 6 priamych bodov. Pokračovali sme dobrým útokom Paňkovej, Hrončekovej a Salanciovej. Set sme viedli od začiatku 5:0, od stavu 8:3 sme získali 7 bodov za sebou na 15:3, ďalej zvyšovali na 20:8, 24:10 a set sme ukončili za 19 min. na 25:12.

3.set bol podobne ako prvý na začiatku vyrovnaný. Od stavu 8:8 dobrými servisom a blokmi (výborne zadržiavala útok súpera Kóšová) sme postupne získali náskok 10:9, 12:9, 14:10 16:12, 20:14, 22:16 a prvý mečbal sme získali za stavu 24:10, Súper v závere ešte o 2 body znížil, víťazstvo v sete a v zápase bolo však už jasné. Zvíťazili sme 25:12 za 17 min.

Zápas našim hráčkam v náročnom prostredí vyšiel. Naša hra bola oproti 1 zápasu semifinále presnejšia, s výrazne menším počtom vlastných chýb. Ťažili sme z účinného servisu, dobrého útoku a lepšieho bloku. Hrali sme v základnej zostave bez striedania.

Najviac bodujúce hráčky: Salanciová 17 bodov (12 útok, 3 blok, 2 podanie), Golitková 14 bodov (12 útok, 2 blok), Paňková 14 bodov (10 útok, 4 podanie), Hrončeková 13 bodov (10 útok, 2 blok, 1 podanie)

Rozhodcovia:

Vaško a Daruľa.

V stredu 17.3. o 17.00 hod. nás čaká doma 3. zápas semifinále, v ktorom by sa víťazstvom  naše družstvo prebojovalo do finále play-off.

V.H.

Venujte nám

2%

Z histórie ženského volejbalu v Slávii UK Bratislava
V Slávii UK sa volejbal organizuje od roku 1953. Najskôr pod hlavičkou VŠ Bratislava, neskôr pod názvom Slávia Univerzita Komenského Bratislava. Od jeho založenia je vysokoškolským klubom. Je najúspešnejším ženským volejbalovým klubom na Slovensku, ako aj veľmi uznávaným a úspešným klubom v celej Európe.